Grecka mozaika

Labirynt losów i uczuć z grecką tajemnicą w tle.

"Grecka mozaika" to wznowiona powieść z 2014roku, a ta okładka to prawdziwa uczta dla oczu.

Korfu, lato 2010 roku
Spokój Jannisa Kassalisa przerywa pojawienie się tajemniczej młodej Polki, która twierdzi, że jest jego córką.
Początkowo oboje trzymają dystans, jednak po przelamaniu go, nawiązuje się między nimi nic porozumienia.
Jannis stopniowo opowiada swoją historię, wspominając przeszłość i tajemnice rodzinne.
Zabiera nas w lata pięćdziesiąte, siedemdziesiąte i współczesne. Poznajemy nie tylko jego historię, ale budujemy sobie obraz pięknej opowieści osnutej piętnem wojny, miłości, żywiołowości i historii greckiej.
Autorka zabiera nas w podróż, która rozgrywa się na przestrzeni lat. Odwiedzamy Bieszczady, Grecję, Kraków, Gdańsk, Londyn i Nowy Jork.
Istna feria wątków, które przeplatają się ze sobą tworząc całość.
Tu miłość, historia i sensacja wiadą zdecydowany prym.
Pióro autorki jest mi bardzo dobrze znane. Jestem przyzwyczajona do jej stylu, który jest dopracowany, autorka nie okraja nas z wątków, które porusza lecz dokładnie przeprowadza dzięki czemu nie ma urwan, porzuceń czy pytań na koniec lektury.
Początkowy cytat idealnie obrazuje co czeka na nas w książce.

Informacje dodatkowe o Grecka mozaika:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-01-28
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Grecka mozaika

Kup książkę Grecka mozaika

Bratnie dusze
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Bratnie dusze

Kolejna, już trzecia, wydana przez DW REBIS powieść Hanny CyglerNic nie przychodzi w życiu łatwo i nic nie jest takie, jakie się nam wydaje. Skrywane tajemnice...

W cudzym domu
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - W cudzym domu

,,Z pozoru spokojny polski XIX-wieczny dworek, za którym kryją się miłości, spiski, zdrady i romanse. Ta błyskotliwa opowieść wciągnęła mnie bez reszty"...