Grzeszny rok

‘Grzeszny rok’ to antologia, w której znajdziemy 13 krótkich historii, napisanych przez polskie autorki. Twórczość niektórych z Pań jest mi dobrze znana, a z niektórymi było to moje pierwsze spotkanie. Od razu muszę dodać, że tytuł książki jest adekwatny do zawartości.

Każda z historii odpowiada jednemu miesiącowi, plus dodatkowo na końcu mamy trzynaste odpowiadanie przypisane do sylwestra, taki bonus dla czytelników od Pauliny Świst. Na końcu każdej historii, poza ostatnią, znajduje się kalendarz miesięczny, w którym przedstawione zostały nietypowe święta. Jest to ciekawy i oryginalny dodatek, dzięki któremu wiem, teraz kiedy jest dzień ciasta lodowego.
W książce mamy do czynienia z różnymi autorkami a co za tym idzie z różnymi stylami pisania. Całościowo czytało się bardzo dobrze i szybko, za co wielkie brawa dla autorek. Nie dość, że zapewniły lekki, przyjemny styl to jeszcze wprowadzają czytelnika we wspaniały klimat adekwatny do miesiąca, za który ‘odpowiadają’. Jak to przy takich książkach bywa, jedne opowiadania podobały mi się bardziej a inne trochę mniej, lecz to jest właśnie piękno antologii, że każdy może w nich znaleźć historię, która najbardziej mu się spodoba.
Żeby tradycji stało się zadość, to i w tym zbiorze natrafiłam na jedno opowiadanie, które najbardziej wkradło się do mojego serca. Historia Kingi Litkowiec zatytułowana ‘Oni wrócili’ najbardziej zapadła mi w pamięć, a to za sprawą dużej dozy tajemniczości oraz mrocznego charakteru. Jest to historia, którą z chęcią przeczytałabym w rozszerzonej formie. Oczywiście, nie oznacza to, że reszta historii jest gorsza, absolutnie nie, jest po prostu inna, ale też wprowadza czytelnika w wyjątkowy nastrój. Wielkie brawa dla autorek za taką różnorodność. To też jest kolejny plus dla antologii, niby jedna książka a taka różnorodność.

Gorąco polecam sięgną po nią i znaleźć swój grzeszny miesiąc i dajcie o nim znać w komentarzu.
Za możliwość poznania i zrecenzowania tych niesamowitych historii dziękuję wydawnictwu muza oraz autorką.

Informacje dodatkowe o Grzeszny rok:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-01-12
ISBN: 9788328719439
Dodał/a opinię: ksiazkowy_mrucze

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Grzeszny rok

Kup książkę Grzeszny rok

Jeśli myślisz, że wsadzisz mnie do jakiejś wanny i każesz mi namydlać sobie łeb, po czym namawiać MOJE DZIEWCZYNY, żeby kupiły jakiś szampon z hibiskusa czy innego gówna tylko dlatego, że teoretycznie ja myję tym głowę, to chyba zwiedzałaś jakąś budowę i spadła ci na łeb cegła!

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;