Humbug

Po książki tego Autora, zawsze sięgam z prawdziwą przyjemnością. Wiem, że czeka mnie czytelniczo - kryminalna uczta. Kiedy więc Autor poprosił mnie o objęcie lektury patronatem medialnym - zgodziłam się natychmiast, gdyż nie mogłam sobie odmówić przyjemności obcowania z kolejną publikacją Pana Wojciecha. O czym zatem jest "Humbug" i jakie są moje wrażenia po przeczytaniu powieści? Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moją opinią.

Marzena Gibała jest policjantką. Wraz ze swoją koleżanką - Jadwigą Zając, postanawia wybrać się na zasłużone wakacje na słoneczne Baleary. Po pewnym czasie, koleżanka policjantki zaczyna się dziwnie zachowywać. Wydaje się, że oprócz dobrego humoru, zabrała ze sobą w podróż złe wspomnienia z przeszłości. Na dodatek, podczas swojej podróży, Marzena spotyka swoją dawną koleżankę - Iwonę Strychalską i jej narzeczonego Benita Carillo. Cały urlop przebiega w sielskiej atmosferze, ale do czasu. Pierwsze trudności pojawiają się, gdy cała czwórka znajomych płynie promem na Minorkę do jednego z najpopularniejszych klubów. Podczas tej podróży, ratują z morza dwóch podejrzanych rozbitków. Dzień po tym incydencie, policjantka Gibała, budzi się z potwornym kacem gigantem, lukami w pamięci oraz z pistoletem w ręku, w którym brakuje jednej z kul. Na dodatek jest na łodzi całkiem sama, a wszędzie wokół jest mnóstwo krwi. Za to parę godzin później, w internecie pojawia się film, na którym widać, jak Marzena zabija jednego z rozbitków, uratowanego dzień wcześniej. Zaczyna się mordercza walka z czasem i ucieczka przed hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości. Jakby tego było mało, Marzena staje się ważną osobą dla narkotykowych gangów, które walczą o władzę na terenie Balearów. Teraz oprócz policji, szukają jej też gangsterzy. Kobieta nigdzie nie może czuć się bezpiecznie. Musi też odtworzyć noc, której zupełnie nie pamięta, aby uwolnić się od ciążących na niej zarzutów.

Jak potoczą się losy Marzeny Gibały? Czy uda jej się oczyścić swoje dobre imię? Dlaczego gangi narkotykowe wzięły sobie na celownik Marzenę? Co ukrywa Jadwiga Zając? Kim tak naprawdę są Iwona i Benito? I co z zabójstwem jednego z rozbitków? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie, gdy przeczytacie tę rewelacyjną powieść.

Tak jak wspomniałam na początku, książki Autora biorę w ciemno. Mamy tutaj wszystko to, co powinno się znaleźć w dobrym kryminale. Mnóstwo ciekawych zwrotów akcji, zabójstwo, tajemnice, sporą ilość bohaterów i absolutny brak nudy ;)
Sam Pisarz wspomina, że publikacja ta, jest pastiszem mafijnego romansu, w którym oprócz  miłości, znajdziemy przecudnej urody widoki a także mnóstwo przygód. Dlatego też, tak dobrze się bawiłam, podczas czytania tej historii. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że powieść ta jest z gatunku tych nieodkładalnych. Jak już zaczynasz, to nie chcesz się oderwać, bo cały czas jesteś ciekawy, co będzie dalej. Świetnie wykreowani bohaterowie, intrygi, miłosne uniesienia oraz tajemnice, które krok po kroku zostają odkryte. Pan Wojciech po raz kolejny zabrał nas za granicę, gdzie poza wspaniałymi widokami,mamy też na głowie całe mnóstwo spraw do rozwiązania. Sprawił, że czytelnik podczas czytania czuje się tak, jakby był  jednym z bohaterów. Muszę powiedzieć, że byłam bardzo zaintrygowana zwłaszcza postacią Jadwigi Zając. Jak to pozory mogą mylić... Byłam bardzo zaskoczona i powiem Wam, że cały czas jej kibicowałam. I powiem jeszcze, że "Jadzia" coraz bardziej zyskiwała w moich oczach i podobała mi się w tym nowym wcieleniu 🤭🤭Jednak okazuje się, że w jednej osobie, mogą być zupełnie dwa przeciwne żywioły... 😅Jesteście ciekawi, co mam na myśli ? Koniecznie sięgnijcie po lekturę! 😃Lubicie, gdy w książkach występują gangi narkotykowe? Jeśli tak, to jest to książka dla Was! 😃 Jeśli macie duszę detektywa🔎, lubicie rozwiązywać zagadki, dopasowywać elementy układanki i czuć nutkę niebezpieczeństwa, to ta publikacja będzie dla Was idealna! Finalnie jeżeli lubicie kryminały lub po prostu chcecie spędzić czas z dobrą książką, to koniecznie musicie się zapoznać z tą historią! Jestem przekonana, że dobrze spędzicie czas z lekturą i tak jak ja, zapragniecie poznać kolejne publikacje spod pióra Autora ;) Postać Marzeny Gibały natomiast, była mi już znana z poprzednich książek Autora. Wiem, że to twarda kobieta, która potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Tutaj, naprawdę musiała się natrudzić, aby wyjść z opresji. Czy jej się to udało? I z jakim skutkiem? Tego wszystkiego dowiecie się w trakcie lektury. Powiem Wam jedno ;)  Ja to się jeszcze zastanowię, czy wybiorę się na wczasy na te Baleary 😅🤭

Bardzo dziękuję Panu Wojciechowi za zaufanie, za możliwość objęcia lektury patronatem medialnym, za egzemplarz książki wraz z dedykacją oraz za to, że mogłam spędzić wspaniałe chwile z tą pozycją. Polecam Wam z całego serca ❤️ I przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!!😃

Informacje dodatkowe o Humbug:

Kup książkę Humbug

Meksykańska hekatomba
Wojciech Kulawski0
Okładka ksiązki - Meksykańska hekatomba

Dziesięciometrowej średnicy meteoryt uderza w kompleks wypoczynkowy niedaleko meksykańskiego miasta Ciudad Juarez, gdzie na wakacjach przebywa słynny archeolog...

Syryjska legenda
Wojciech Kulawski0
Okładka ksiązki - Syryjska legenda

Światowej sławy archeologowie, Tim Mayer i Sara Frei, zostają wezwani do Berna. Od pełnomocnika Rady Federalnej dowiadują się, że jakiś czas temu niejaki...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;