Inne życie

„Przypomniałem sobie, że w dzieciństwie uwielbiał patrzeć w niebo. Całe lata spędzaliśmy, leżąc na polu za domem, ukryci w wysokich trawach, przypatrując się samolotom tak, jak patrzy się na krople wody na szybach samochodu.”

„Inne życie” to z całą pewnością nie jest zwykła książka. Potrafi ona wzruszyć i wycisnąć z człowieka emocje których kompletnie się nie spodziewał. Jest to historia przepełniona wspomnieniami oraz nostalgią. Porusza ona wiele ważnych kwestii - miłość, religia, wartości jakimi się kierujemy, relacje rodzinne, samobójstwo… Opowiada ona o miłości w każdym znaczeniu. Od tej romantycznej, po braterską i wreszcie tej najważniejszej, czyli do samego siebie. Przyglądamy się jak przedwczesna śmierć matki, samobójstwo brata i ciągle nieobecny ojciec mogą wpłynąć na życie drugiej osoby. Także widzicie jest to wiele ciężkich wątków jak na jedną książkę. Jednak autorka sprawiła, że czytelnik nie czuje się nimi przytłoczony. Bardzo sprawnie prowadzi nas przez historię za prawą retrospekcji co sprawia, że książkę czyta się bardzo dobrze. Każdy z nas może tą książkę odebrać w inny sposób. Każdy może z niej wynieść inne wartości, ale najważniejsze jest to, że z całą pewnością nikt nie zostanie obojętny na tę historię.
Autorka przemyciła tutaj wiele własnych życiowych doświadczeń przez co „Inne życie” nabiera ogromnego realizmu i jeszcze większej głębi. To sama autorka i bohaterowie, których stworzyła są najlepszymi świadkami tego jak nasze dzieciństwo nas kształtuje. Bardzo trafnie autorka spostrzegła jak ciężko dzielić się nam własnymi emocjami przez co czujemy się nieszczęśliwi i nie potrafimy zawalczyć o swoje.

„Inne życie” to wielowymiarowo powieść o odnajdywaniu i pokochaniu siebie. O pogodzeniu się z własną egzystencją i życiowym spełnieniu. Całość czyta się znakomicie i jestem pewna, że historia ta zyska wielu fanów. Jeżeli znacie twórczość Sally Rooney i ją lubicie to z całą pewnością „Inne życie” także przypadnie Wam do gustu. Zdecydowanie polecam!

P.S. Książka ta może okazać się być także świetnym pomysłym z okazji zbliżających się świąt.

Informacje dodatkowe o Inne życie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-23
Tytuł oryginału: Another life
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Inne życie

Kup książkę Inne życie

Siemowit Zagubiony