Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Ta książka jest przede wszystkim dla osób, które naprawdę kochają siebie. Dla osób, które są dla siebie ważne i wiedzą, że chcą zadbać o siebie.

Mam wrażenie, że ten poradnik jest lekki jak piórko. I trzeba przyznać, że to jest jedyny dla typowych wrażliwców. Nie ma w nim twardych słów, krytyki i nieprzychylnych myśli. W tej książce nie chodzi o to, żeby tłumić emocje, ale żeby je zrozumieć, dzięki czemu staną się one lżejsze i nie będą nas uwierać w czułe punkty.

Autorka jest psycholożką i mediatorką, aktywną w mediach społecznościowych. Zebrane doświadczenie przeniosła do tej publikacji i stara się w przystępny sposób przemycić je do codzienności. Książka składa się z dwóch obszarów. Pierwszy - teoria i rozwiewanie wątpliwości na temat emocji, oraz drugi - historie ludzi z życia wzięte (w większości, ponieważ niektóre zostały stworzone przez Olgę na potrzeby tej książki).

Znajdziesz tutaj rozdziały, które będą do Ciebie pasowały bardziej lub mniej, ale poruszone są trudne tematy, takie jak:
zarażanie się emocjami, wspieranie innych w momentach pełnych emocji, psychosomatyka, kryzys emocjonalny oraz miłość i związki.

Do mnie najbardziej trafił rozdział o bezsilności. Dlaczego? Bo czy nikt z nas nie doświadczył w sobie takiego momentu? To chwila, kiedy mamy ochotę zakopać się pod kocem i zapomnieć o codzienności. Bezsilność to jedna z najtrudniejszych emocji. To moment poddania się. Co zrobić, aby wyrwać się i przestawić swój mózg na działanie? To "ogromna lekcja cierpliwości". I choć nie da się tego momentu zaplanować i powiedzieć: "Następnym razem zrobię tak", to otrzymałam wskazówki, które pozwolą mi przejść przez takie momenty łagodniej.

W książce znajdziesz również ćwiczenia, które będą wymagać od Ciebie zaangażowania i przemyślenia swojej sytuacji. Trzeba przyznać, że nie ruszysz z miejsca, jeśli je pominiesz. Dlatego nie warto czytać tej książki na czas. Musisz dać sobie przestrzeń i wolność umysłu. Rozsiądź się wygodnie w swoim fotelu, zaparz herbaty i zajrzyj wgłąb siebie. To będzie lekcja, która może odmienić wiele. Ale wszystko wymaga osobistego "chcenia" więcej.

Informacje dodatkowe o Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-09-21
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Ksebardo

Tagi: Umysł ciało duch

Zobacz opinie o książce Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Kup książkę Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;