Rewelacyjnie napisana, ale i pięknie wydana książka o bezgranicznej miłości między Ewą Berbeką a jej mężem - utytułowanym i zdolnym wspinaczem. Tylko naprawdę oddane sobie osoby potrafią przetrwać ciągłą długą rozłąkę, brak wiadomości o własnym losie, świadomość czyhających niebezpieczeństw. Zaskoczona byłam, jak Ewa wiele wiedziała o górskich wyprawach swojego męża, potrafiła je odtworzyć krok po kroku. I jak bardzo go rozumiała, ceniła i podziwiała, choć świat górski nie napawał jej taką fascynacją jak jego. Jak wiele musiała udźwignąć po tragedii, która wydarzyła się na Broad Peaku i jak bardzo wciąż żyje myślami o swoim mężu, choć minęło już trochę czasu. Zaskoczyło mnie też to, iż nikogo nie obwinia za to, co się stało tam na górze. Dzięki Ewie otrzymujemy obraz postaci, jaką był Maciej Berbeka, jego rodziny, ale i górskiego świata - zmagań z żywiołami, problemów w relacjach międzyludzkich, jak i radości płynącej ze wspinania.

Informacje dodatkowe o Jak wysoko sięga miłość ? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką. Opowieść żony himalaisty:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-03-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: koshi

Zobacz opinie o książce Jak wysoko sięga miłość ? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką. Opowieść żony himalaisty

Kup książkę Jak wysoko sięga miłość ? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką. Opowieść żony himalaisty

Pięć stawów. Dom bez adresu
Beata Sabała-Zielińska 0
Okładka ksiązki - Pięć stawów. Dom bez adresu

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu...

TOPR 2. Nie każdy wróci
Beata Sabała-Zielińska0
Okładka ksiązki - TOPR 2. Nie każdy wróci

Czy jest ktoś, kto nie śledził, nie komentował, nie angażował się emocjonalnie w walkę o życie grotołazów uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej? W Polsce...