Kalejdoskop

Danielle Steel to autorka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z najpopularniejszych autorek na świecie. Najbardziej znana z romansów, które są wyważone i trzymają klasę.
Nie bez powodu została okrzyknięta bestsellerową autorką powieści obyczajowych.
Jakiś czas temu powróciłam do jej powieści i bardzo się z tego cieszę, bo są ponadczasowe.

"Kalejdoskop" to książka, którą czytałam wiele lat temu i dla mnie jest to niewątpliwie najlepsza książka autorki.
Jest to powieść naszpikowana tak gęsto emocjami, że momentami brakuje tchu by spokojnie czytać dalej.
To historia trzech sióstr rozdzielonych w dzieciństwie po stracie rodziców. Dziewczynki wychowują się w różnych rodzinach zastępczych i tylko najstarsza pamięta koszmar dzieciństwa.
Po latach przyjaciel rodziców postanawia je odnaleźć, aby wyjaśnić okrutną i bolesną prawdę o tym co wydarzyło się w przeszłości.
Rozwikłanie tajemnicy powala na kolana i dla mnie autorka historię zakończyła rewelacyjnie.
"Wyzwanie" jest to nowa powieść autorki.
Przedstawia historię nastolatków, którzy wybierają się na konną przejażdżkę w góry, która szybko przeradza się w walkę o przetrwanie. Zostają uwięzieni na Granite Peak, najniebezpieczniejszej górze Ameryki.
Do poszukiwań zmobilizowane zostają wszystkie możliwe jednostki, a szum medialny nie jest tu sprzymierzeńcem.
To historia nie tylko o walce i przetrwaniu, ale przede wszystkim o odwadze, miłości i więzach rodzinnych, które czasem bywają bardzo trudne i musimy zdecydować się na ryzykowny krok.

To co uwielbiam w książkach autorki to oprócz fabuły, która zawsze jest dopracowana i daje nam do myślenia, to styl jakim pisze. Jest to prosty język, a tak niebywale wciągający od pierwszych stron, a dla poznania historii do końca mogę zarywać noce.
Powtórzę się, ale powieści oraz mądrość płynąca z książek autorki jest ponadczasowa.

Informacje dodatkowe o Kalejdoskop:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kalejdoskop

Kup książkę Kalejdoskop

Od pierwszego wejrzenia
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Od pierwszego wejrzenia

Timmie przeszła w życiu długą drogę. Nieszczęśliwe dzieciństwo i trudne początki dały jej siłę, by wspiąć się na sam szczyt. Dzięki talentowi i determinacji...

Siostry
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Siostry

Najnowsza powieść "królowej romansu", uznana przez zagraniczne czytelniczki za jedną z najlepszych w jej dorobku. Poruszająca opowieść o miłości, przeciwnościach...