Kiedy ślub?

RECENZJA

🎂 "KIEDY ŚLUB?" 🎂

Autor: Natasza Socha

Wydawnictwo W.A.B.

" W ogóle mam wrażenie, że wszystko to, co do tej pory wydawało się czymś pewnym, trwałym, wcale takie nie jest. Tak jakby człowiek co innego myślał, a co innego robił, tylko sam nie do końca wiedział dlaczego. "

Jak jest, u was podążacie za tłumem, czy żyjecie według swoich zasad?

Czy drugi człowiek może mieć duży wpływ na nas i nasze decyzje, które podejmujemy?

Ile razy słyszymy, powinnaś to..., powinnaś tamto..., bo tamten to..., tamta to... i tak bez przerwy.

Kiedy ślub? To intrygująca, ciekawa i ciepła opowieść o spełnianiu swoich marzeń i nie tylko, dostosowaniu się do otoczenia, w którym żyjemy, poszukiwaniu samego siebie a wszystko to okraszone nutką humoru.

Autorka w ciekawy sposób wykreowała opowieść grupy ludzi, którzy wydają się całkiem do siebie podobnych, a jednak okazuję się, że jest całkowicie inaczej.

Czym jest autentyczność i czy jesteśmy szczerzy wobec siebie?

Autentyczni jesteśmy tylko do pewnego momentu, nie pokazujemy całych siebie, bojąc się opinii innych.

Mamy pokazane dwie grupy single kontra pary, których przepaść oddziela od siebie.

Natasza Socha w nietuzinkowy sposób

pokazała, aby nie poddawać się presji otoczenia

i nie zakładać nigdy cudzych butów a iść za głosem serca. Abyśmy byli całkowicie szczerzy wobec siebie i innych w innym przypadku budujemy rusztowania wokół siebie i bazujemy na oczekiwaniach innych i żyjemy, tak jak oczekują i jak chcą nas widzieć inni. Jednakowo najbliżsi, rodzice i otoczenie wokół nas.

Najważniejsze, abyśmy nie byli tacy jak wyobrażają nas sobie inni.

Czasami nasze wybory zależne są od tego co przeżyliśmy, od tego co zaplanowaliśmy sami i na co wpłynęli inni ludzie i całe otoczenie.

Wielu singli chwali sobie życie w pojedynkę, podkreślając swoją niezależność, możliwość aktywnego wykorzystania wolnego czasu oraz poświęcenia się karierze i zainteresowaniom.

Pod wieloma względami nie ma znaczących różnic między singlami a osobami żyjącymi w związkach. Na przykład nie różni ich poziom poczucia własnej wartości, szukaniem celu w życiu ani poczuciem, że mają wpływ na swoje życie.

Książka napisana jest z perspektywy kilku postaci, dzięki temu poznajemy ich, ich sposób bycia, myślenia.

Bohaterowie świetnie wykreowani, różnorodni, barwni, każdy z nich zmaga się z mnóstwem problemów, są pełni sprzeczności, ale również próbują odnaleźć swoje prawdziwe ja. Postacie, które wzbudzają wiele pozytywnych emocji, które da się lubić.

Postać Tamary i jej wątek okazał się trafiony i bardzo interesujący.

Z książką spędziłam wyjątkowo mile czas.

Bohaterowie przejdą dużą rewolucję i sporo zmian zajdzie w ich życiu, dojdą do konkretnych wniosków, odmieniając swoje życie.

Grupa współpracowników, którą zarządza, Igor w dodatku singli wyrusza do Kołobrzegu z misją ratowania i przejęcia hotelu Marka i przeistoczenie go w kolejną Niezapominajkę.

Tak więc Patrycja, Igor, Tamara i kilku innych współpracowników oraz Maja, która jako jedyna jest, z zewnętrznej firmy wyruszają do pracy. Na miejscu ich życie powoli ulega zmianom, ich poglądy również zaczynają się zmieniać i to w co wierzyli, okazuję, się zgoła inne niż myśleli.

Patrycja singielka, która nie chcę się z nikim wiązać. Ale w jak się okaże, jest z konieczności, a nie z wyboru.

Maja ciągle słyszy kiedy ślub i marzy o założeniu rodziny.

Ścieżki kobiet przetną się, każda z nich jest inna i inaczej myśli.

Czy Maja odnajdzie swoją drugą połówkę?

Czy Patrycja odważy się zaufać i zmieni swoje priorytety?

Czy Sławek odmieni Patrycję?

Czy zrealizują własne marzenia, czy ulegną presji innych?

Co ukrywa Tamara przed wszystkimi?

Czy Igor odnajdzie miłość swojego życia, a może zostanie singlem do końca?

Jaką Marek podejmuje strategię, aby dostać spadek po babci?

Dziękuję bardzo wydawnictwu I autorce za egzemplarz do recenzji.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Kiedy ślub?:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-02-08
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Zobacz opinie o książce Kiedy ślub?

Kup książkę Kiedy ślub?

Wigilia z nieznajomym
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Wigilia z nieznajomym

Odkryj magię świątecznej bliskości Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na...

Godzina zagubionych słów
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Godzina zagubionych słów

Czy godzina wystarczy, by przebaczyć, pokochać, zrozumieć? Historia, która pozwala odnaleźć nadzieję i dostrzec, że szczęście jest na wyciągnięcie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;