Klątwa pramatki

Nowe życie dające nadzieję.

Wdzięczność za uratowanie życia.

Miłość i przebaczenie.

4 część serii Sekret Dziedzictwa to nowa historia znanej z 3 części sagi.

Tym razem na tapet autorka wzięła Kamilę. Najmłodszą dziedziczkę rodu. To ona jako jedyna niepełnoletnia kobieta zdobyła wiedzę o swoich prababkach, pierścieniu i mocy jaką posiadały.

Kamila tak bardzo różniła się od swoich prababek, babci i matki, że gdyby nie odziedziczyła daru gorących rąk, wcale nie uwierzyłaby w ich istnienie i schedę po nich.

Ale to wizje, które dały jej poznać przeszłość przyczyniły się do zrozumienia teraźniejszości i poukładały w logoczną całość minione wieki. Liczyłam, że będzie ich zdecydowanie więcej i jestem trochę zawiedziona, że Autorka nie wplotła większej ich ilości do fabuły.

Bo to one podsycały emocje, prowadziły akcję i kształtowały zagmatwaną historię całego rodu przodków Kamili.

Historię wcale nie łatwą, skomplikowaną na wielu płaszczyznach, najbardziej strzeżoną i owianą tajemnicą przed ciekawskimi tego świata.

To one były największą wiedzą o istnieniu prababek i ich losie. To one podsycały moją ciekawość i przenosiły mnie w najdalsze, czarne i mroczne zakamarki opuszcznej chaty pod lasem. To one były kołem napędowym tej historii. To one napełniły mnie emocjami, które współodczuwałam razem z bohaterkami. To one pokazały mi łzy, smutek i cierpienie zgwałconej kobiety. To one dały mi odczuć radość z uratowanego życia. To one przepełniały mnie nadzieją.

To one pomagały zrozumieć teraźniejszość

Informacje dodatkowe o Klątwa pramatki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-11-28
Dodał/a opinię: anatomiaemocji

Zobacz opinie o książce Klątwa pramatki

Kup książkę Klątwa pramatki

Dwie rodziny
Joanna Miszczuk0
Okładka ksiązki - Dwie rodziny

Najbardziej zaskakujące  historie pisze samo życie... Ewa Dembska, adoptowana jako mała dziewczynka przez małżeństwo wrocławskich lekarzy, nic nie...

Matki, żony, czarownice
Joanna Miszczuk0
Okładka ksiązki - Matki, żony, czarownice

Saga rodzinna kilku pokoleń kobiet, które dzięki sile i darowi dziedziczonemu z pokolenia na pokolenie budują swe życie wbrew przeciwnościom losu...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;