Kły i pazury

Tom 2 cyklu Rook

Jim, główny bohater tej serii, przeżywa perypetie w West Grove Community College, w której jest nauczycielem języka angielskiego. Posiada on niezwykłe zdolności postrzegania zjawisk paranormalnych, a także komunikowania się z duchami.

Masterton tradycyjnie już zaczyna od śmierci jednego z uczniów Jima, niejakiego Martina Amato, który zostaje rozszarpany przez niezidentyfikowaną dziką bestię. Monstrum to z każdym dniem robi się bardziej krwiożercze. Wiele osób z bliskiego otoczenia stanie oko w oko ze śmiertelnym, uzbrojonym w kły i pazury niebezpieczeństwem.

Zapalnikiem jest jedna z uczennic Jima - Indianka Catherine Biały Ptak. Na mocy magicznego paktu, który zawarła jej rodzina z jednym z najstraszliwszych demonów indiańskich - Kujotem, dziewczyna staje się własnością Indianina o magicznej mocy - Psiego Brata. Kim właściwie jest Psi Brat i jak zamierza użyć mocy Kujota, czy Jimowi uda się przerwać cykl morderstw?

W tej części po raz kolejny zostaje poruszony motyw kultury indiańskiej, co wychodzi bardzo zgrabnie, wiarygodnie i przekonująco. Legenda Kujota była była już poruszana przez Mastertona w jego "Kostnicy", tym razem przywołana jest w innym kontekście.

Część ta odcina się od poprzedniej, pierwszej części, w której poruszany był temat Voodoo. Kontynuuje wątki obyczajowe z pierwszego tomu, wprowadzając kilka nowych. Bije stąd energia i żywe tempo, poczucie humoru i szaleństwo. Podróż szlakiem indiańskich demonów wraz z najbardziej wyrazistych bohateró Mastertona nie zawiedzie czytelnika i zapewni kilka godzin z grozą, przygodą i humorem.

Informacje dodatkowe o Kły i pazury:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2002-07-23
Kategoria: Horror
ISBN: 83-7359-012-9
Tytuł oryginału: Tooth and Claw
Tłumaczenie: Krygier Marcin
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Kły i pazury

Kup książkę Kły i pazury

Zaraza
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Zaraza

Pewnego pięknego letniego poranka doktor Leonard Petrie dostaje wezwanie do chorego dziecka. Chłopiec w stanie krytycznym trafia do szpitala. Niestety...

Sfinks
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Sfinks

Młody waszyngtoński dyplomata Gene Keiller spotyka na przyjęciu niezwykle atrakcyjną i seksowną, a przy tym tajemniczą kobietę. Zauroczony urodą Lorie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;