Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej

Recenzja przedpremierowa

Twórczość Pani Katarzyny Drogiej nie jest mi obca. Autorka podjęła próbę napisania książki, o kobiecie Marszałka Piłsudskiego, której my właściwie nie znamy.
Lubię, kiedy przedstawiona książka biograficzna jest ciekawie, z pomysłem, z użyciem ciekawych dialogów.
Udało się to osiągnąć Pani Katarzynie Drogiej i za to jej dziękuje, że potrafiła stworzyć portret kobiety znanej tylko Marszałkowi. Nie zapomniała przy tym o źródle informacji, o osobach, które znały pierwszą Damę II Rzeczpospolitej.
Książka ta składa się z 22 rozdziałów podzielonych na 3 części.
Ola ma zdolność do podejmowania szybkich decyzji. Chciała zostać lekarzem, ale kiedy, spojrzała jak, wygląda ten zawód z bliska to zmienienia swoją dotychczasową decyzję.
Babcia Karolina wyraziła zgodę, aby studiowała i zrealizowała swoje marzenia.
Aleksandra Szczerbińska cieszyła, się popularnością wśród społeczeństwa, będąc studiach, wykazywała się swoją wiedzą. Lubiła podejmować ryzyko, zachowując przy tym kamienną twarz.
Warto wspomnieć też o cioci Oli- Marii, która po śmierci rodziców zatroszczyła się o jej wychowanie. Była to mądra, dobra kobieta, o złotym sercu.
Pani Katarzyna Droga pomysłowo skonstruowała postać Aleksandry Piłsudskiej, z ciekawymi dialogami, które mogą nam Czytelnikom przybliżyć, jaka ona była naprawdę osobą jako żona i mama.
Minus stanowi tekst napisany zbyt małą czcionką.
Miłość niespodziewana, niezwykła, łączyło ich tak wiele- -przedwczesna śmierć rodziców, jedenaścioro rodzeństwa. Dzieliło ich 15 lat różnicy. Pierwszy zakochał się w Oli Piłsudski, nie ukrywając przy tym, co mu się w niej spodobało.
Podobało mi się to w Aleksandrze Piłsudskiej, że posiadała własne zdanie, rozumiała kobiety, potrafi walczyć.
Przykładem miłości odważnej, pełnej przygód, zaangażowania jest to, że można kochać niezależnie od wieku- Ola i Ziuk.
Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-04-04
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej

Kup książkę Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej

Gra o miłość. Tajemnice Bereniki
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Gra o miłość. Tajemnice Bereniki

Berta, zdolna graficzka, pracuje w Gamedavie i tworzy przestrzenie gier komputerowych. Trochę tęskni za klasycznym malarstwem, ale nowy projekt wciąga...

Dziunia, ale dama. Powieść o Hance Bielickiej
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Dziunia, ale dama. Powieść o Hance Bielickiej

,,Nie, nie, nie! Jeszcze raz nie! Przerwijcie to, proszę, zabierzcie tego krokodyla, bo tu umrę ze śmiechu! Następna studentka proszę!" Hanka zbiegła...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;