Kod Himmlera

Poszukujecie dobrego thrillera z domieszką horroru i fantastyki, z wątkiem historycznym i elementami szpiegowskimi? Wiem, że to totalny misz masz, ale nie zrażajcie się, bo mam dla Was świetny debiut autora. Tak dobrze przeczytaliście, że jest to debiut, od którego zaczynał swoją przygodę z pisarstwem. "Kod Himmlera" został poprawiony i ponownie wznowiony, tym razem w lekko podrasowanej wersji.
🌿 Rok 2016, na Antarktydzie odnaleziono zwłoki młodego żołnierza z odgryzioną ręką. Ciało zachowało się w idealnym stanie. Tym samym młody dziennikarz Tomasz otrzymuje pewne tajemnicze dokumenty dotyczące nazistowskiego bunkru "Olbrzyma", które wcześniej należały do jego zmarłego dziadka. Mężczyzna postanawia odkryć sens tych dokumentów, jednocześnie wplątując się w niebezpieczeństwo. 🌿
Powieść osadzona w realiach historycznych, nawiązująca do II wojny światowej i eksperymentach przeprowadzanych na ludziach przez nazistów. Wciągająca, chociaż miałam na początku z nią mały problem, bo nie mogłam się wgryźć do końca w fabułę, aż do momentu, w którym cała akcja nabrała tempa i wręcz wystrzeliła z kopyta. Nie zabrakło w niej momentów drastycznych i mrożących krew w żyłach, mocno oddziałująca na wyobraźnię czytelnika.
Nie byłam do końca przekonana, co do wątku historycznego, obawiałam się, że to będzie najsłabszy moment w książce. Na szczęście się pomyliłam, bo tak się nie stało. Autor sprawnie łączy przeszłość z teraźniejszością, tworząc historię obfitującą w tak wiele wydarzeń, które miały miejsce, że książkę spokojnie można byłoby jeszcze rozszerzyć o kilkanaście rozdziałów lub części.
Chwilę poświęcę tylko bohaterom, a szczególnie Tomaszowi. Postać wykreowaną na nadczłowieka, któremu kule są nie groźne, każda dziewczyna chcę mieć z nim dziecko, bo takie wydziela feromony, że nie sposób od nich się odpędzić. Trochę przerysowana postać, ale akurat można na to przymknąć oko😉 Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, z resztą jak wszystkie powieści autora, tak i na tej się nie zawiodłam.

Informacje dodatkowe o Kod Himmlera:

Kup książkę Kod Himmlera

Droga do piekła
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Droga do piekła

Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą...

Luta Karabina. Prawo matki
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Luta Karabina. Prawo matki

Pierwsza część nowego cyklu Przemysława Piotrowskiego, autora bestsellerowych kryminałów z komisarzem Igorem Brudnym! Luta Karabina, kiedyś jedna z najlepszych...