Kod róży

Osla niespodziewanie dostaje zaszyfrowaną wiadomość. Przeczuwa, że jest ona związana z jej dawnymi przyjaciółkami - Mab i Beth oraz tym czym kiedyś się zajmowały. Kobiety co prawda nie utrzymują ze sobą kontaktu, jednak Osla po tym co przeczytała w wiadomości postanawia złamać ostatni kod. Czy jej się to uda? Czy w czasie wojny w Blatchley Park działał zdrajca?

Nie czytałam wcześniejszych książek autorki, jednak opis "Kodu Róży" tak bardzo mnie zaintrygował, że postanowiłam ją przeczytać. Od razu zastrzegam, że książka ma ponad 600 stron, a ja postanowiłam rozłożyć sobie jej czytanie na kilka dni, a tym samym dawkować sobie emocje związane z losami trzech przyjaciółek.
Warto wspomnieć, że "Kod Róży" to historia oparta na fakt, co jest ogromnym atutem tej książki, myślę, że przez to czyta się ją z jeszcze większym zainteresowaniem.
Książka wciąga od pierwszych stron, a to za sprawą intrygujących głównych postaci, czyli Osli, Mab oraz Beth, które okazały się kryptolożkami i w trakcie wojny łamały szyfry i wzory. Niesamowicie zaciekawił mnie ten proces i byłam ciekawa czego jeszcze dowiedzą się te odważne i oddane ojczyźnie kobiety. Książka w świetny sposób oddaje klimat II Wojny Światowej, skupiając się zarówno na codziennych problemach ludności, czy pokazując życie towarzyskie w wyższych sferach.
Bardzo zaciekawił mnie również wątek ślubu księżnej Elżbiety i księcia Filipa, planuje zapoznać się bliżej z losami rodziny królewskiej.
"Kod Róży" to niezwykle wciągająca, pełna tajemnic oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji historia, w której jest wszystko to co najbardziej lubię w tego typu literaturze: przyjaźń, intryga, realizm, miłość oraz klimat wojny, który idealnie dopełnia całości.

Informacje dodatkowe o Kod róży:

Tytuł oryginału: The Rose Kode
Tłumaczenie: Anna Gralak
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat bóg

Zobacz opinie o książce Kod róży

Kup książkę Kod róży

Wąż i perła
Kate Quinn0
Okładka ksiązki - Wąż i perła

Biografia Giulii Farnese, metresy papieża Aleksandra VI Borgii i siostry papieża Pawła III, posłużyła Kate Quinn za kanwę dla fascynującej, pełnokrwistej...

Sieć Alice
Kate Quinn0
Okładka ksiązki - Sieć Alice

Porywająca historia kobiety szpiega z wielką wojną w tle. Wspaniała powieść, gwarantuję, że ją pokochacie. Reese Witherspoon Dwie wojny, dwie kobiety...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska