M. Mackenzie

„Wypuścił długi oddech spomiędzy warg, wpatrując się w swoje pierwsze dzieło. To był cel, którego do tej pory mu brakowało, którego od dawna poszukiwał. Ułożył się w głowie klarownie, przez co nadał sens zemście”

Charelle nie może pogodzić się ze śmiercią swojej najlepszej przyjaciółki Sofie. Przy porządkowaniu rzeczy zmarłej natrafia na dziwne zapiski, które mogą być wskazówkami do rozwikłania morderstwa. Kobieta wyrusza w podróż do miasteczka — Devine. Nasza bohaterka nie spodziewa się, że jest na celowniku mordercy, który obserwuję każdy jej krok.

W jakim niebezpieczeństwie znajdzie się Charelle? Czy uda jej się rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciółki?

Po przeczytaniu opisu wiedziałam, że muszę poznać historię kolekcjonera. Motyw mordercy to jeden z moich ulubionych wątków. Od autorki dostałam historię, która mąciła mi w głowie. I jednocześnie pochłaniała mnie bez reszty. Takiego połączenia się nie spodziewałam.

Wiele niewiadomych pojawia się w całej fabule, potęgują tylko one ciekawość czytelnika. Podczas lektury mogłam snuć swoje domysły, pojawiło się ich kilka, a z każdą kolejną stroną powstawały nowe. Na nic jednak się zdały, gdyż nie byłam w stanie prawidłowo skierować swoich podejrzeń.

Nie nadaje się do rozwiązywania zagadek, żaden mój pomysł się nie sprawdził. I tu plus dla autorki, bo udało jej się mnie zaskoczyć.

Rozdziały przedstawione z perspektywy mordercy były dobrym pomysłem. Dzięki temu mogłam się wcielić, choć na chwilę w chory umysł szaleńca. Poznałam jego tok rozumowania oraz towarzyszyłam mu w nowych zbrodniach. To było ciekawe i ekscytujące doświadczenie.

„Właśnie w tej chwili uzmysłowił sobie, że stał się kolekcjonerem, zaczął swoją wysublimowaną kolekcję. Ona rozpoczęła nowy etap w jego życiu. I na samą myśl podniecenie opanowało całe jego ciało.”

Mam poprzednie książki autorki, ale tak naprawdę to było moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Podobała mi się jej taka mroczna odsłona i mam nadzieję na więcej dzieł w takich klimatach. Będę wypatrywać informacji.

A Wam gorąco polecam.

Kup książkę Kolekcjoner

Kobieta z tajemnicą
M. Mackenzie0
Okładka ksiązki - Kobieta z tajemnicą

Kaylee Evans, dziennikarka z Vancouver, otrzymuje zlecenie napisania artykułu o bezdomnych w swoim mieście. Aby lepiej poznać to środowisko, kobieta upodabnia...

Kobieta z przeszłością
M. Mackenzie0
Okładka ksiązki - Kobieta z przeszłością

Drugi tom historii Cole'a i Kaylee! Cole i Kaylee rozstają się. Pojawiły się między nimi bariery, które są nie do pokonania: brak wzajemnego zaufania...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;