Krew za krew

Gdy w wyniku zderzenia podmiejskiej kolejki z wykolejonym pociągiem dochodzi do katastrofy, jedną z osób znajdujących się w centrum całego zdarzenia jest Ziba MacKenzie, profilerka. Nie doznała poważnych obrażeń w wypadku, w związku z czym, pomaga innym rannym. Jedną z osób, której Ziba ma nadzieję pomóc jest kobieta. Niestety okazuje się, że umiera a ostanie, czym przed swoją śmiercią obarcza Zibę to słowa: "On to zrobił. Musisz komuś o tym powiedzieć".
Niedługo po tragicznym wypadku w Londynie odnaleziono bestialsko zmasakrowane zwłoki noszące ślady, jakie zostawiał na swoich ofiarach pewien seryjny morderca przed laty.
Czy rzeczywiście potwór spędzający sen z powiek mieszkańcom Londynu, powrócił po dwudziestu pięciu latach w dawne kąty?
Co wspólnego z kolejnym zabójstwem może mieć tajemnicza wiadomość, jaką Ziba usłyszała z ust umierającej kobiety?

Kto zapoluje na kogo...?

"Krew za krew" to niezwykle udany debiut autorki.
Muszę przyznać, że księżkę przeczytałam jednym tchem i nie potrafiłam jej odłożyć.
Świetnie przedstawione etapy tworzenie profilu seryjnego mordercy oraz całego procesu dochodzenia w śledztwie, opartego na dziedzinie kryminologii - profil sprawcy i profil ofiary.
Postać Ziby MacKenzie bardzo ciekawa, dynamiczna. Chwilami też ukazana, jako kobieta, która nosi w sobie wielki smutek po starcie męża, tocząca walkę ze swoimi słabościami i demonami z przeszłości.
W mojej opinii "Krew za krew" to świetni thriller psychologiczny i szczerze przyznaję, że jedna z lepszych książek, jakie czytałam.
Gorąco polecam!
Swoją premierę powieść miała 17 czerwca.
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

Informacje dodatkowe o Krew za krew:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-06-17
Tytuł oryginału: Blood for blood
Dodał/a opinię: blondeside

Zobacz opinie o książce Krew za krew

Kup książkę Krew za krew

Powrót matki