Król szczurów

Tom 4 cyklu Saga Azji
"Król szczurów" to historia opowiedziana z perspektywy więźniów przebywających podczas II Wojny Światowej w japońskim obozie na Singapurze. Jest to bardzo ciekawa książka głownie dlatego, że występują w niej osoby o bardzo różnorodnych charakterach i postawach. Na przykład Król to rodzaj bohatera, który z każdej sytuacji potrafi znaleźć wyjście i chce być w jak najlepszej sytuacji. Potrafi sobie poradzić głównie dlatego, że zajmuje się nielegalnym handlem i umie znaleźć różne sposoby zarobienia pieniędzy. Nie wszystkie postawy i zachowania są pozytywne, niektóre są wręcz złe, na przykład niektórzy więźniowie donoszą na innych, ale jest to chyba typ, który można spotkać w każdym społeczeństwie (szczególnie podczas wojny). A czyny innych postaci wydają się być bardzo trudne do ocenienia, bo z jednej strony są niedopuszczalne, a może nawet niemoralne, ale z drugiej oni tylko starali się przeżyć. Bardzo ciekawym bohaterem jest Marlow, który stara się kierować zasadami, które zostały mu wpojone jeszcze podczas dzieciństwa i wczesnych lat. Ale równocześnie próbuje znaleźć rożne sposoby zdobycia pieniędzy i jedzenia Bardzo często toczy ze sobą takie wewnętrzne walki, podczas których zastanawia się czy rzecz, którą właśnie zrobił zostałby skrytykowana przez jego ojca i resztę rodziny.

Informacje dodatkowe o Król szczurów:

Wydawnictwo: vis-a-vis Etiuda
Data wydania: 2006-08-16
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: King Rat
Tłumaczenie: Grabowska Małgorzata, Grabowski Andrzej
Dodał/a opinię: agusia97

Zobacz opinie o książce Król szczurów

Kup książkę Król szczurów