Książę

🤴🏼ℝ𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒🤴🏼

Była "Księżniczka", więc teraz poznajcie "Księcia"! 😊

"– To co będziesz robił? Co potrafisz?
Kraść, kłamać, cudzołożyć, być próżnym, nie zaznawać opamiętania w żarciu, piciu i imprezowaniu. Wszystkie grzechy główne to moja pasja. Hobby.
– Bo ja wiem, może będę sprzedawał marchew?"

Historia Juliana rozpoczyna się w tym samym momencie, co Blanki, czyli w dzień jego ślubu z Polą.
Tym razem jednak poznajemy perspektywę niedoszłego pana młodego i będzie tak przez całą książkę, co mi się ogromnie podobało!

Jura ucieka ze ślubu i z kraju, z kilkoma tysiącami gotówki i saksofonem w pięknym mustangu. W końcu każdy książę musi mieć swojego rumaka. Ten co prawda jest czerwony, a nie biały, ale niech będzie. 😁
Po wielu godzinach stresu, Julian dociera do Francji, gdzie mieszka jego dawny przyjaciel z, jak się okazuje, żoną.
Bella to postać, która od samego początku wzbudzała we mnie dziwne wibracje.
Czy moje przeczucia co do jej osoby okażą się słuszne? 🤫
Jednak to nie ona stanie się najważniejszą kobiecą postacią w powieści, a piękna Sara, która podczas swojego występu burleski, bezpowrotnie oczaruje eks-gangstera.
Kim stanie się dla Jury ta tajemnicza dziewczyna? Ile wart okaże się jeden jej taniec?

"Sara posiadała dość mocne argumenty, wobec których nie mogłem pozostać obojętny. I wiem, że zabrzmię teraz jak naiwniak i głuptak, ale głównymi były jej wygląd, uśmiech, śmiech, kobiecość… To, że lubiłem na nią patrzeć, kiedy nie wiedziała, że to robię, aby ujrzeć ją bez żadnej maski, naturalną, ale z wyuczoną gracją tancerki, widoczną przy każdym ruchu, geście, skinieniu dłonią."

No i, najważniejsze, czy mężczyźnie uda się na dobre zostawić za sobą polski półświatek, czy może Orłowski znajdzie do syna drogę? 😊
Nie zdradzę Wam tych odpowiedzi, ale przyznam, że proces ich szukania był bardzo przyjemnym doświadczeniem!

Jak już wspomniałam, cały tekst napisany jest z perspektywy Juliana, co nie zdarza się często, a tutaj wyszło świetnie. Autorka zdecydowanie potrafi uchwycić męski punkt widzenia, co pięknie odzwierciedliła w stylu, humorze, tekstach i takiej jakiejś szczerości i prostolinijności, które cechują bohatera. Fajny chłopak z tego Jury, taki niby niebezpieczny, ale jednak wrażliwy i marzący jedynie o wolności. Kochający piękno, ale żyjący w raczej brzydkim świecie. 😏
Nie znajdziecie tu jakiejś bezsensownej zaborczości, dram i kłamstw, a raczej szczere i proste uczucia, rodzące się w może niecodzienny i szybki sposób, ale jakże słodki (czasami). 😊

Przyznam, że do końca czułam lekkie napięcie, nie wiedziałam czego się spodziewać i jaki królik zaraz wyskoczy z kapelusza, ale zakończenie bardzo mnie usatysfakcjonowało. Co prawda miałam nadzieję na trochę więcej Blanki i Reda w fabule, ale może autorka planuje rozwinąć ich losy w inny sposób. 😊 Liczę na to!

W każdym razie, ten tom podobał mi się nawet bardziej, niż pierwszy! Było zabawnie, niebezpiecznie i seksownie, chwilami niepokojąco i na pewno zaskakująco. 😁
7,5/10🖤

Zobacz opinie o książce Książę

Kup książkę Książę

Tysiąc pierwszych szeptów
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Tysiąc pierwszych szeptów

Jak wiele przeciwności losu może jeszcze znieść młoda dziewczyna? Odejście ojca, choroba i śmierć mamy, przeprowadzka do nowego miejsca, zwariowana...

Przepustka do szczęścia
Aniela Wilk 0
Okładka ksiązki - Przepustka do szczęścia

Świat Lilianny legł w gruzach po tym, jak Marek próbował zamordować Miłosza, jej ukochanego. Żyje w marazmie, zawieszona między tragiczną przeszłością...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;