Książę

Czy Wy również czekaliście na „Księcia” równie mocno jak ja? Z niecierpliwością odliczałam dni do premiery tej pozycji, mającej wprowadzić nas w losy brata bliźniaka Blanki, której historia bardzo przypadła mi do gustu.

Juliana Orłowskiego poznaliśmy w „Księżniczce” jako uciekającego sprzed ołtarza Pana Młodego. Mężczyzna pragnący wolności od mafijnych zobowiązań, w spektakularny sposób opuszcza kraj i rodzinę, pozostawiając za sobą niemały chaos. Dociera do swojego przyjaciela, Łukasza, na Laurowe Wybrzeże, które ma być przystankiem w dalszej drodze, aby rozpocząć od zera swoje nowe życie. Ekskluzywny klub, do którego trafia za namową żony Łukasza, Belli, oferuje mu nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale i stawia na drodze Sarę, polkę a zarazem tajemniczą tancerkę, która pobudza jego zmysły. Jednak starych nawyków nie tak łatwo się wyzbyć a nowy świat wcale nie jest wolny od gangsterskiej władzy.

Książka napisana jest z perspektywy Jury, więc autorka zaserwowała nam iście męski pogląd na otaczający go świat. Samcze spojrzenie na życie, plany i kobiety było ciekawą odmianą, zwłaszcza że główny bohater to facet z krwi i kości, który wie czego chce i nie waha się, żeby zdobyć to czego pragnie. Nicea kusi go nie tylko blichtrem i przepychem. Sara, choć inna niż wszystkie kobiety, które spotkał w swoim życiu, jest gruncie rzeczy bardzo do niego podobna, co zbliża ich do siebie i wiąże silniej niż węzeł małżeński oferowany przez ojca Juliana.

Fabuła przypomina mi nieco historię Bonnie i Clyde’a, których życie toczy się od kradzieży do kradzieży a adrenalina jest ich nieodzownym towarzyszem. W relacji między głównymi bohaterami nie zabraknie namiętności i scen, które przyprawią Was o rumieniec. Akcja rozwija się powoli, doprawiona jest wątkiem sensacyjnym, który ją odrobinę przyspiesza.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, choć nie ukrywam, że nie przebiła ona mojego ukochanego „Eteru” Pani Anieli.  Brakowało mi trochę tajemnicy i mroku, które autorka potrafi świetnie wykreować i dała mi zaznać w swoich poprzednich publikacjach, mimo wszystko zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję.

Informacje dodatkowe o Książę:

Zobacz opinie o książce Książę

Kup książkę Książę

Tysiąc pierwszych szeptów
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Tysiąc pierwszych szeptów

Jak wiele przeciwności losu może jeszcze znieść młoda dziewczyna? Odejście ojca, choroba i śmierć mamy, przeprowadzka do nowego miejsca, zwariowana...

Eter
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Eter

Senne, górskie miasteczko. Smutna rzeczywistość podupadających biznesów i poczucie beznadziei łączą się z dzikim mistycyzmem prastarych Karkonoszy. Samotnia...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;