Kto zje zielone jajka sadzone?

NIE OCENIAJ PO POZORACH

Kolejna z książeczek Dr. Seussa na naszym rynku to dzieło stworzone w wyniku zakładu, jaki autor zawarł ze swoim wydawcą. Jedną ze swoich wcześniejszych prac, "Kota Prota", zbudował na 236 podstawowych słowach, w tym przypadku natomiast zdecydował się na karkołomny wyczyn, by zamknąć się w ramach ledwie 50 wyrazów. Nie obawiajcie się jednak, takim legendom literackim nie potrzeba więcej, by stworzyć coś niesamowitego i niniejsza książeczka jest tego doskonałym dowodem.

Poznajcie dwa koty - Tomka Przytomka i jego kolegę. Tomek, jak się można domyślić, nie lubi swojego przydomku, ale nie to jest sednem całej opowieści. Otóż pewnego dnia chce on poczęstować swojego towarzysza szynką i jajkami. Z tym, że nie są to produkty zwyczajne, a zielone. Kto to widział, by miały taki kolor? Kolega za wszelką cenę wzbrania się przed ich spróbowaniem, chociaż Tomek stara się przekonać go do tego z całych sił. Pytanie tylko czy zielona szynka i zielone jajka mogą mieć cokolwiek dobrego do zaoferowania?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/04/kto-zje-zielone-jajka-sadzone-dr-seuss.html

Informacje dodatkowe o Kto zje zielone jajka sadzone?:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7278-124-9
Dodał/a opinię: wkp

Zobacz opinie o książce Kto zje zielone jajka sadzone?

Kup książkę Kto zje zielone jajka sadzone?

Kot Prot znów gotów do psot
Dr. Seuss0
Okładka ksiązki - Kot Prot znów gotów do psot

Bajkowy Kot Prot znów jest gotów do psot! Nie wszystkim się to jednak podoba. Mała Hania i jej braciszek nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ Kot...