Lalkarka

Nils Trojan powraca. Berliński gliniarz próbuje rozwiązać kolejną sprawę seryjnego mordercy, który z uporem maniaka niszczy życie Josephine Maurer, swej niedoszłej ofiary sprzed kilku miesięcy. Morderca zabija najbliższe osoby rozbitej psychicznie dziewczyny powoli zbliżając się do finału, którego nie udało mu się zrealizować za pierwszym razem. Trojan błądzi, kluczy ale w swój specyficzny sposób skraca dystans do prawidłowego rozwiązania śledztwa. Jednocześnie próbuje uporać się ze swoimi problemami psychicznymi, które nawarstwiają się w nim od jego dzieciństwa. Pomaga mu w tym Jana Michels, pani psycholog, którą uratował z rąk Ptaszydła w poprzedniej książce Bentowa.

Niemiecki pisarz serwuje nam prawdziwy rollercoaster psychologiczny. W umiejętny sposób łączy dla nas thriller psychologiczny, soczysty kryminał i wplata w to wszystko perypetie uczuciowe samotnego komisarza.

Początkowe nawiązania do ,,Ptaszydła" mogą trochę mylić osoby, które czytały tą pozycję. Wydawałoby się, że nic nas nie zaskoczy skoro autor piszę o faktach z poprzedniej części. Ale jest to bardzo mylące ponieważ Pan Trojan szybko zabiera nas ze sobą na berlińskie ulice abyśmy razem z nim dopadli psychopatę. Z tego powodu ciężko oderwać się od czytania. Polecam zarówno osobom znajacym poprzednią część jak i tym, którzy jej nie czytali. Na pewno po nią sięgną

Informacje dodatkowe o Lalkarka:

Kup książkę Lalkarka

Ptaszydło
Max Bentow0
Okładka ksiązki - Ptaszydło

Berliński komisarz Nils Trojan zostaje wezwany do mieszkania w dzielnicy Kreuzberg. Natrafia tam na koszmarny widok. Młodej kobiecie obcięto włosy, a przy...