Layla

Layla to wyjątkowa mieszanka romansu, tajemnicy i zjawisk paranormalnych. Napisana przez Colleen Hoover, autorkę bestsellerów New York Timesa, ta nieziemska i wszechogarniająca historia miłosna z odmiennością wymyka się wszelkiej logice.

Colleen Hoover jest tak zróżnicowaną autorką. Przeczytałam wszystkie jej powieści, ale nie mogę uwierzyć, jak wiele gałęzi romansu autorka włącza do swoich narracji. Od thrillerów psychologicznych, po romanse dla młodych dorosłych i współczesne nowoczesne powieści romantyczne, Hoover ma niesamowitą umiejętność łączenia gatunków. W Layli Colleen Hoover atakuje gatunek paranormalny, co robi z wdziękiem. Generalnie nie jestem fanką romansów paranormalnych i podchodziłam do tego podgatunku z poczuciem niepokoju. Jednak w prawdziwym stylu Colleen Hoover jak zawsze nie zawodzi.

Uwielbiam natychmiastową więź miłosną, która rozwija się między dwoma głównymi bohaterami powieści. Czułam, że ten romans był dobrze rozwinięty i wiarygodny. Autorka szybko wystawia tę historię miłosną na próbę, wprowadzając dość znaczącą komplikację do tego związku na początku utworu. Moje serce pękło na pół z powodu Leedsa i Layli, ponieważ tragedia, która ich spotkała, jest dość przygnębiająca. Wykorzystanie naprzemiennych rozdziałów, które ujawniają omawianą historię, wraz z bardzo intrygującą sesją wywiadów, naprawdę napędza tę książkę.

Początkowo byłam trochę podejrzliwa i wstrząśnięta elementem paranormalnym. Prawie nie byłam gotowa na to, by książka poszła w tym kierunku. Jednak wkrótce przyjąłem tę wyjątkową historię i zacząłem myśleć nieszablonowo, co na początku było niewygodne, ale potem niesamowicie satysfakcjonujące. Przyjmując tę ​​niezwykłą historię, poczułem złość na Leedsa i pokręciłam głową z niedowierzaniem. Cieszę się, że udało mi się odrzucić wątpliwości i zobaczyć, czym naprawdę była ta opowieść. Z pewnością była to bardzo szczególna forma miłości, której nie zapomnę.

W książce jest tylko garstka postaci pobocznych i bardzo małą ilością scenerii, Layla jest prosta pod pewnymi względami i złożona pod innymi względami. Jest to książka, która moim zdaniem wykracza poza prosty chłopak spotyka dziewczynę i zakochuje się w historii miłosnej, której czytelnicy mogą się spodziewać.

Daj szansę Layli , może Cię to zaskoczyć – w pozytywny sposób!

Informacje dodatkowe o Layla:

Kup książkę Layla

Szukając kopciuszka
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Szukając kopciuszka

Spędzili razem zaledwie godzinę. Daniel nie zna jej imienia i... nie widział jej twarzy. Przekonuje samego siebie, że miłość od pierwszego wejrzenia zdarza...

Maybe Now. Maybe Not
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Maybe Now. Maybe Not

MAYBE NOW Ridge najchętniej nie rozstawałby się z Sydney, jednak musi pomóc swojej byłej, z którą się przyjaźni. Po rozstaniu z nim Maggie postanowiła...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;