List

Lata 70 XX wieku.
Tina pragnie uciec od brutalnego męża, dlatego oszczędza każdy grosz.  Weekendami udziela się w sklepie charytatywnym, pewnego dnia w jednym z garniturów odnajduje stary niestemplowany list, otwierając go i czytając zmienia bieg swojego życia.
1939 rok.
Billy zakochuje się w Chrissy, zbieg niefortunnych zdarzeń sprawia, że młodzi się rozstają. Billy wiedząc, że zachował się jak głupiec postanawia napisać do Chrissy list. Jak ów list wpłynie na przyszłość? Co połączy Tinę i Chrissy?

Jak mi się ta książka podobała! Zostałam wciągnięta do świata Tiny i Chrissy już od pierwszych stron i nie było mowy żebym odłożyła ją chociaż na chwilę. Przez tą historię się po prostu płynie.
Historia podzielona jest na dwie przestrzenie czasowe: 1939-1940 oraz 1970, w których główne bohaterki musiały mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu.
Chrissy zakochuje się w Billym, którego nie akceptują rodzice dziewczyny, natomiast Tina jest bita i zastraszana przez męża.
Podziwiam obie kobiety, za ich odwagę, silę  i determinację.
To niezwykle jak jedna kartka zapisana szczerymi i pięknymi słowami przez Billego połączyła i odmieniała życie obu kobiet. To była wspaniała, emocjonująca i momentami bardzo wzruszająca i bolesna podróż. Razem z bohaterami przeżywałam wszystkie ich rozterki, bolączki, ale i radości! Bardzo kibicowałam Tinie, Chrissy oraz Williamowi w realizacji wyznaczonych sobie celów, chciałam by zaznali w końcu odrobiny szczęścia!
"List" to słodko - gorzka opowieść o miłości, tej niespodziewanej i tej ponad wszystko, przeznaczeniu, pogodzeniu się z przeszłością. Jestem pewna, że niektórych z Was ta historia zmusi do chwilowego zatrzymania się i zastanowienia nad własnym życiem, wartościami jakimi się kierujemy. Ta powieść zostanie z pewnością w mojej pamięci na dłużej! Moja ocena to 10/10.

Informacje dodatkowe o List:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc