List

,,Każda rzecz na świecie powinna mieć swoje miejsce’’

Jesteście fanami książek, w których motyw przewodni zajmują listy? Co prawda powieść Kathryn Hughes nie jest powieścią epistolarną, ale to właśnie tytułowy list niespodziewanie odmienia życie głównej bohaterki.

Tina pracuje w sklepie charytatywnym, choć z pozoru jest zwyczajną, młodą kobietą, to okazuje się, że na swoich barkach dźwiga ogromne brzemię, jakim jest agresywny mąż alkoholik i niepewna, pełna obaw przyszłość u jego boku. Pewnego dnia w kieszeni starego płaszcza odnajduje list datowany na 1939 r., co ciekawe nigdy niewysłany.

Kobieta decyduje się dowiedzieć jak najwięcej o autorze i adresarce listu, a jego treść porusza ją do głębi i rozpoczyna pasmo nieoczekiwanych zdarzeń. Splata losy osób z dwóch światów i przenosi w odległe miejsca, w których rozgrywały się ludzkie dramaty.

Blisko 30 lat wcześniej pewien mężczyzna postanawia postawić wszystko na jedną kartę i odzyskać ukochaną. Pisze list, w którym składa obietnicę wspólnej przyszłości, jednak los ma wobec niego inne plany…

W jaki sposób wpłynie on na życie Tiny? Co odkryje starając się go dostarczyć do adresatki? Czy będzie miała odwagę zawalczyć o własne szczęście?

Powieść ta była bardzo wzruszająca i angażująca, zdecydowanie warta  przeczytania i jak największej uwagi wśród czytelników! Zaliczam ją do grona wartościowych publikacji i z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Papierowy księżyc.

Informacje dodatkowe o List:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc