Lucia

"Nie potrafi grać w drużynie i ma tendencje do łamania zasad. Powiedzieć o niej "buntowniczka" to z pewnością za dużo, ale "wkurzająca" to za mało."
Lucia Guerrero jest porucznikiem w elitarnej jednostce operacyjnej policji, która zajmuje się zabójstwami, porwaniami i wyłudzeniami. Chociaż jest lubiana przez swoich kolegów, to zawsze chodzi swoimi drogami, nie trzyma się zasad i dlatego często popada w kłopoty.
Właśnie otrzymała zgłoszenie o popełnionym morderstwie, gdy dociera na miejsce jest ogromnie zbulwersowana. Okazuje się, że na ukrzyżowany został policjant, jej kolega, jej partner w zespole. Na górze przypominającej niejako Kalwarię na jednym z trzech krzyży, jako jeden z łotrów wisi Sergio.

"Deszcz siekł nagie, mokre ciało, bladą skórę, elegancki zarys mięśni. Mimo woli zwróciła uwagę na niestosowny szczegół: woda kapała z jego penisa jak z kranu."
Mniej więcej w tym samym czasie, grupa studentów kryminologii Uniwersytetu w Salamace ,odkrywa za pomocą nowego systemu DISMAS istnienie seryjnego mordercy, który za pomocą silnego kleju aranżował miejsca zbrodni na wzór scen z obrazów. To odkrycie pozwoli na złapanie mordercy, który działa od 30 lat. Nikt do tej pory nie połączył tych nierozwiązanych spraw w jedną, co umożliwiłoby odnalezienie sprawcy. Gdy okazuje się, że policjant został do krzyża również przyklejony mocnym klejem, Lucia zamierza prosić o pomoc profesora kierującego grupą studentów i DISMAS-em. Chcą połączyć siły w rozwiązaniu tych makabrycznych zbrodni.

"DISMAS. Znalazł coś. Z otchłani przeszłości wydobył mordercę, sprawcę potwornych zbrodni. A teraz naprowadzi jego zespół na trop jak sforę młodych psów. Polowanie się zaczęło."
Najważniejsze w takich sprawach to znalezienie motywu, dla którego sprawca morduje i jakim kluczem wybiera swoje ofiary.
Sprawa nie jest prosta. Tym bardziej, że życie Luci również nie jest proste i unormowane. Tak właściwie to niezbyt mi pasuje ta bohaterka. Nie chodzi o to, że jest drobną kobietą, ale jej zachowanie jest momentami wręcz irytujące. Myślę, że to tak jakby ja tu wciągnięto na siłę z innej bajki. Nie pasuje mi do typu silnej i mądrej kobiety. Lucia tu pokazuje nam, że tylko ona jest kompetentna do tej pracy i nie musi nikogo słuchać.
No, ale taki jest pomysł autora i nie mam zamiaru z tym polemizować.
To moje pierwsze spotkanie z autorem, jakoś nie było mi po drodze z jego książkami, chociaż wiele o nich czytałam. Z pewnością wpływ na to ma fakt, że w mojej bibliotece nie znalazłam żadnej pozycji Bernarda Minier.
W każdym razie po następny tom tej serii z pewnością sięgnę chętnie.

Bardzo dziękuję wydawnictwu REBIS za otrzymaną książkę w ramach Akcji Recenzenckiej portalu Lubimy Czytać.

Informacje dodatkowe o Lucia:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-02-21
Tytuł oryginału: Lucia
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Lucia

Kup książkę Lucia

Na skrzyżowaniu zobaczył wspartą na lasce, zgięta wpół starą kobietę. Przyglądała mu się, jakby wiedziała, co tu się rozgrywa, jakby czytała w jego myślach. Nie świruj, zganił się w duchu. Ruszył.

Nie potrafi grać w drużynie i ma tendencje do łamania zasad. Powiedzieć o niej "buntowniczka" to z pewnością za dużo, ale "wkurzająca" to za mało. Kiedyś nam się to odbije czkawką.

Spirala zła
Bernard Minier0
Okładka ksiązki - Spirala zła

Największa zagadka w karierze Martina Servaza. Pirenejach mieszka, ukryty przed światem, kultowy reżyser filmów grozy Morbus Delacroix. To uwielbiany...

Polowanie
Bernard Minier0
Okładka ksiązki - Polowanie

MARTIN SERVAZ WALCZY O HONOR I WŁASNE ŻYCIE. Departament Ariege, jesienna pełnia księżyca. Z pogrążonego w ciemnościach lasu nagle na szosę wybiega...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;