Malfetto. Mroczne piętno

"Malfetto. Mroczne piętno" Marie Lu to pierwszy tom z cyklu "Malfetto". Jesy to powieść należąca do fantastyki.
Opowieść opowiada o zarazie, która przechodzi przez Europę. Nieliczni chorzy, którzy przeżyli okazują się być posiadaczami nadnaturalnych mocy. Główna bohaterka ma na imię Adelina, a jej sercem włada ciemność. Przeżyła zarazę, która zostawiła na niej swoje piętno.
Pierwsze, co zwróciło moją uwagę w tej książce to okładka oraz tytuł. Na początku niewiele mi to mówiło. Jednak teraz po przeczytaniu zdecydowanie widzę, że w pewnym sensie oddaje to fabułę tej niesamowitej historii.
A co gdyby zamiast bohaterki jak w każdej książce dla odmiany pojawił się antybohater?
Książka jesy napisana bardzo dobrze. Czytałam ją z ogromną przyjemnością i długo nie mogłam się oderwać. Niestety pewien fragment po prostu złamał mi serce, ale i tak uważam, że książka jesy genialna.
Jest to trochę mroczna powieść, więc osobom z zamiłowaniem do mroku może się spodobać.
W każdym razie zdecydowanie polecam.
Powieść nie przypomina mi niczego, co do tej pory czytałam.

Już nie mogę doczekać się kontynuacji.

Informacje dodatkowe o Malfetto. Mroczne piętno:

Kup książkę Malfetto. Mroczne piętno

Legenda. Wybraniec
Marie Lu0
Okładka ksiązki - Legenda. Wybraniec

Druga część powieści Legenda. Day i June, chcąc ratować Edena, dołączają do Patriotów. Elektor Primo umiera. Władzę obejmuje jego syn - Anden. Kim jest...

Spirit Animals 7. Wszechdrzewo
Marie Lu0
Okładka ksiązki - Spirit Animals 7. Wszechdrzewo

Świat Erdas zmieni się na zawsze w siódmym tomie serii Spirit Animals Conor, Abeke, Meilin i Rollan byli kiedyś zwykłymi dzieciakami. Potem odkryli...