Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

Nowa seria spod pióra autorki bestselerowej serii Koszmarny Karolek. Tym razem wszystko dzieje się w wiosce wikingów. Ci z Was, co znają twórczość autorki mogą się domyślać, że nic w tej książce oczywiste nie będzie. Główni bohaterowie, czyli Fanga i Trach są rodzeństwem i uwielbiają rozrabiać. Jak na wikingów przystało rabowanie to ich ulubiona zabawa. Są uznawani za najgorsze dzieci w całej wiosce, lecz ich rodzice są z tego dumni, bo właśnie tacy są wikingowie.

W drugim tomie mamy trzy krótkie historyjki. Pierwsza jest o tym jak mama wysłała Fangę na targ, po drodze dziewczynka spotkała znajomych i oczywiście, żadne z nich nie zrobiło tego, o co zostało poproszone.

Drugie opowiadanie jest o szkole dla wikingów. Na początku nikt nie rozumiał, po co komu jakaś szkoła, jednak rodzice postanowili spróbować i posłać do niej dzieci.

A ostatnia historyjka jest o strasznym Gburze Żelaznej Czaszce, który zamieszkał po sąsiedzku z Fangą i Trachem. Najgorsze, że nowy sąsiad zrobił sobie wychodek tuż obok domu naszych głównych bohaterów.

Przyznam, że historyjki są zabawne jednak nie są to książeczki, które rodzic chciałby by ich dzieci czytały. Taki jest styl pisania autorki, że opowiadania są o tych niegrzecznych dzieciach, które nie zawsze ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Jednak jest to seria skierowana dla dzieci powyżej siódmego roku życia, którym z pewnością takie zachowanie bohaterów może się spodobać. Idealnie nadają się do samodzielnego czytania przez młodszych czytelników, literki są duże, tekst na stornie nie zajmuje dużo miejsca, bo dołączone są również obrazki, a opowiadania są krótkie. Jeśli tylko wasze dzieci potrafią już same czytać, to uważam, że to może być świetna seria by zachęcić ich do czytania jeszcze bardziej.

Informacje dodatkowe o Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka:

Kup książkę Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

Koszmarny Karolek i wizyta królowej
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek i wizyta królowej

Kolejna porcja przygód koszmarnego Karolka i jego doskonałego braciszka... Któż inny ośmieliłby się zapytać brytyjską królową, ile...

Zemsta Koszmarnego Karolka
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Zemsta Koszmarnego Karolka

Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Bezwzględny...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;