Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

I kolejny raz wracam do Małych Wikingów i ich przygód! Powiem Wam, że nie tylko to, że napisane są na tyle dużymi literkami, że przyciągną dzieci powoduje to, że warto je polecać ale także historyjka zawarta w książce, która zawsze jakiś morał ze sobą niesie!

Gbur Żelazna Czaszka to najsroższy, najbardziej przerażający wiking na świecie.
Swoim rykiem potrafi zmieść dom z powierzchni ziemi. Toczy pianę z ust. Wygryza dziury w swojej tarczy. A do tego wybudował sobie cuchnący wychodek tuż obok naszego domu! Jak wykurzyć tego odrażającego potwora?

„To my, Fanga i Trach, zrobimy berserkowi ciach-mach!”

Drugi tom nowej i bardzo niegrzecznej serii królowej komedii dziecięcej, Franceski Simon, w bardzo niegodziwym tłumaczeniu Marii Makuch: ostra akcja i zabawa, paczka przyjaciół w nieustających tarapatach, przekorny humor, charakterne powiedzonka, a także lekcja rzucania okropnych klątw, jak przystało na najgorszych wikingów !

Tak jak i poprzednia część Wikingów dostajemy tu prześmieszne dialogi i pełną humoru i zabawy historyjkę, która ma zachęcić dzieci do czytania, al z której też jakiś morał mają wyjąć. Tekst jaki tu mamy jest prosty, mało skomplikowany i łatwy do zrozumienia - no w końcu do dzieci ma to dotrzeć! Mamy też sporo dialogów, śmiesznych scen, które mają wywołać uśmiech na twarzy naszych dzieci no i sporo obrazków. Wszystko to napisane jest dość dużą czcionką, dzięki starsze dzieci będą mogły do historyjki wracać już same, a format książeczki jest dość mały, więc i z utrzymaniem problemu nie będzie. Fakt, troszkę tu zachodzi czarnego humoru, ale jest ono dokładnie kontrolowane przez autorkę.

Jak dla mnie seria ta jest godna polecenia zarówno dla starszych jak i młodszych dzieciaków, którym trzeba jeszcze czytać. A kto wie, może i my - dorośli- wyciągniemy jeszcze jakiś morał z tej historii? Gorąco polecam zagłębić się w ten świat z waszymi dzieci. Z pewnością nie pożałujecie!

Informacje dodatkowe o Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-05-18
Dodał/a opinię: Anna Szymczak

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat bóg

Zobacz opinie o książce Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

Kup książkę Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

Koszmarny Karolek. Sekrety szkieletów
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek. Sekrety szkieletów

Koszmarny Karolek przedstawia najpaskudniejsze, najobrzydliwsze, ale najprawdziwsze ciekawostki o ludziach i zwierzętach.  Niech szkolna biologia...

Koszmarny Karolek. Nie cierpię się uczyć
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek. Nie cierpię się  uczyć

Koszmarny Karolek naprawdę nie cierpi się uczyć, ale kocha poznawać wiedzę, która nie występuje w szkolnych podręcznikach – niesamowite fakty...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;