Mentalista

Tom 1 cyklu Mentalista

"Aby powstrzymać szaleństwo, musi je zrozumieć..."

Kiedy tylko na stronie wydawnictwa Czarna Owca zobaczyłam zapowiedź "Mentalisty" najnowszego tytułu Cämilli Lackberg, nie zastanawiałam się ani chwili nad jej zrecenzowaniem. Najnowsze "dziecko" królowej szwedzkich kryminałów, do tego, napisane w duecie z Henrikiem Fexusem - mentalista, a jak by tego było mało, pierwsza część nowej serii kryminalnej, na taką informację piałam wręcz z zachwytu, totalnie przepadałam😜
Zresztą sami mogliście zauważyć przy zapowiedzi recenzenckiej, skąd ta moja wielka miłość do pióra autorki🙈 co potwierdza moje zdanie, że albo lubi się takie historie albo i nie.Ja należą do tej pierwszej grupy która rozkoszuje się każdym zdaniem, opisem, wgłębieniem w całą fabułę co sprawia że stoję tuż obok, jako bierny widząc, patrząc wprost wszystkim bohaterom na ręce.
Walczę ze sobą, aby nie rozpisać się za bardzo przejdziemy w takim razie do fabuły.

W centrum Sztokholmu odnaleziono skrzynię z ciałem martwej kobiety, którą wcześniej z zimną krwią przebito mieczami.
Inspektor Mina Dabiri, która zajmuje się śledztwem, musi stanąć na wysoki zadania, aby znaleźć odpowiedź na wciąż namnażające się pytania.Czy ma do czynienia z seryjnym bezwzględnym mordercą, a może jest to po prostu nieudana sztuczka magiczna kolejnego psychopaty.
Mina prosi o pomoc słynnego mentaliste, eksperta od mowy ciała i iluzji - Vincenta Waldera.
Po zebraniu kilku dowód, ze wspólnie powołaną do tego grupą śledcza, ustalają że sprawa jest bardzo podobna do wcześniejszej zbrodni.
Czy uda im się rozwiązać zawiłą zagadkę zanim zginie więcej ofiar?
Dlaczego Vincent bez doświadczenia pomaga policji?Czy ma coś wspólnego z tajemniczą zbrodnią?
~"MENATALISTA" to powieść, która pomimo dużej objętości czyta się bardzo lekko z dużą dozą ciekawości jak i towarzyszącego, nieustającego napięcia.Autorka już od pierwszych stron hipnotyzuje nas swą historią, wprowadzając nas w niezwykle tajemniczy, mroczny, pełny iluzji, a zarazem krwawy świat śledztwa.
~Dynamiczna akcja, porywa nas już od początku opowieści co według mnie stało się dość odważnym posunięciem zwiastującym prze genialną, zawiłą zagadkę kryminalną.Już na wstępie były momenty, że zamykałam oczy wyobrażając sobie daną sytuację mrożąca krew w żyłach.
~Po pewnym czasie akcja w powieści troszkę zwalnia by móc wprowadzić nas świat bohaterów, a tych tutaj nie brakuje.Barwne prawdziwe postacie zmagające się z codzienną szarą rzeczywistością, postacie nieidealne, mierzące się ze swoimi problemami.
Duet Miny i Wincenta zasługuje tutaj na ogromną uwagę.Sa to bohaterowie którzy zyskają szerokie grono ulubieńców.Dlaczego? Przekonajcie się sami!
~ Autorzy w powieści nie żałują nam dusznego klimatu, brutalności, morderstw, fałszywych tropów, które niejednokrotnie wprowadzają nas w błąd, ciekawostek ze świata iluzji scenicznej, oraz dawki dobrego humoru (pomimo tego, że mamy do czynienia z powieścią kryminalną)
~ "Mentalista" według mnie to doskonale skrojony kryminał, z dopracowaną w każdym calu fabułą, gdzie nie brakuje wartkiej akcji, niesamowitych zwrotów wydarzeń oraz dobrze rozbudowanej treści obyczajowej, co nadaje unikatowego charakteru całej opowieści.
Ja ze swej strony po zakończeniu które wprost wbija nas w fotel, albo i łóżko 😂 czekam z niecierpliwością na kolejny tom, by móc poznać dalsze losy Miny i Wincenta, ale i nie tylko!
Jak zawsze z czystym sercem Polecam J.K

Tłumaczenie: Inga Sawicka
Dodał/a opinię: zaczytanamatka_z

Zobacz opinie o książce Mentalista

Kup książkę Mentalista

Fjällbacka (tom 8). Fabrykantka aniołków
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Fjällbacka (tom 8). Fabrykantka aniołków

Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale...

Pogromca lwów
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Pogromca lwów

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;