Mentalista

Tom 1 cyklu Mentalista

Camilla Läckberg- mistrzyni szwedzkiego kryminału powraca w wielkim stylu. Tym razem w duecie z czołowym mentalistą, Henrikiem Fexeusem.

"I nikt jej nie szuka. Nikt nie zauważył, że jej nie ma. Że została porwana. Porwana. Dociera do niej znaczenie tego słowa i wtedy robi jej się duszno"

W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia a w niej ciało młodej kobiety przebite mieczami. Policja zastanawia się czy ma do czynienia z morderstwem czy też nieudaną sztuczką magiczną.
Prowadząca śledztwo, inspektor Mina Dabiri, zwraca się z prośbą o pomoc do znanego mentalisty, Vincenta Waldera. Oboje bardzo szybko dochodzą do wniosku, że ta sprawa jest podobna do poprzednich zbrodni. Rozpoczyna się pogoń za brutalnym i bezwzględnym mordercą. Mina i Vincent wiedzą, że muszą się spieszyć, zanim ofiar będzie więcej.

Przeraziłam się, gdy zobaczyłam objętość "Mentalisty", ale nie mogłam sobie jej odmówić. Poniekąd miałam nadzieję na powrót starej, dobrej Läckberg. I stało się... Autorka wróciła do nas w wielkim stylu.
Już po przeczytaniu prologu wiedziałam, że to będzie kawał, dosłownie, dobrego szwedzkiego kryminału. Autorka, w charakterystyczny dla siebie sposób potrafi łączyć wątki kryminalne i obyczajowe, a mnie się to bardzo podoba. Läckberg stworzyła bardzo oryginalnych i specyficznych bohaterów, a zagadka, jaką mają do rozwiązania jest niezwykle intrygująca. Fabuła powieści wciąga czytelnika do swojego świata tak, że nie sposób oderwać sie od lektury. Pomimo objętości, książkę czyta się błyskawicznie, choć nie ukrywam, że niektóre wątki były opisane zbyt obszernie. Nie zaniża to jednak mojej oceny i całość uważam za świetną lekturę.
"Mentalista" to pierwsza część świetnie zapowiadającej się trylogii. Dostaniemy tutaj wszystko, czego oczekują miłośnicy gatunku- brutalne morderstwo, intrygujące śledztwo i zaskakujące zakończenie. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić Was do lektury.

Informacje dodatkowe o Mentalista:

Kup książkę Mentalista

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To...

Srebrne skrzydła
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Srebrne skrzydła

Ciąg dalszy opowieści o głównej bohaterce powieści Złota klatka mówi o zemście, zdradzie i kobiecej solidarności. Gdy zakończyły się wydarzenia, które...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;