Miasto głupców

Tom 4 cyklu Dioniza Remańska

Wcześniej czytałam tylko jedna książkę Pani Hani. Jednak to wystarczyło bym miała ochotę na więcej. Podobał mi się sposób prowadzenia opowieści oraz wielowątkowość i wodzenie czytelnika za nos.

Małżeństwo decyduje się na kupno domku w Jasieniu. Dość szybko dowiadują się o klątwie ciążącej nad domostwem. Jednak traktują to z przymrużeniem oka. Problem powstaje gdy okoliczna społeczność zaczyna okazywać im wręcz wrogą niechęć. Decydują się na wyjazd z Jasienia i wynajęcie Dionizy Remańskiej. Mają nadzieję, że pani detektyw uda się rozwikłać tą kompletnie dla nich niezrozumiałą sytuację.

Pani detektyw Diona zdobyła moje serce i z przyjemnością sięgnę po wcześniejsze pozycje. Mam chęć poznać ją lepiej. Autorka stworzyła postać która mnie fascynuje. Kobietę silną a momentami niezwykle kruchą. Obdarzoną wielkim sercem, zdecydowaną, inteligentną i do tego z ciętym językiem.
Do tego Ratio, młody mężczyzna z przeszłością jakiej nikt by nie chciał. Jego losy wciąż okrywa tajemnica. Czy dowiemy się o nim więcej w tej części?
Wątki obyczajowe są tutaj niezwykle ważne, poza tym są również interesujące. Dzięki nim o wiele lepiej kształtuje się portret psychologiczny bohaterów.

Hanna Greń gwarantuje nam rozrywkę z najwyższej półki. Tajemnice sprzed lat splatają się ze współczesnością tworząc sieć trudną do rozplątania.
Mamy śledztwo które zatacza coraz szersze kręgi, pojawiające się nowe wątki, ślady...
Mamy świetne pióro Autorki i genialny pomysł na fabułę.

Autorka trzyma swój poziom i daje mi do ręki powieść która mnie nie zawiedzie, mało, zapewni mi doskonale spędzony czas. Dzisiaj już wiem czego mogę się spodziewać i mam pewność, że jeśli mam ochotę na kryminał, świetny kryminał to spokojnie mogę sięgnąć po książkę Pani Hanny.

Czy polecam? Bardzo, bardzo polecam 💚

Informacje dodatkowe o Miasto głupców:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-05-05
Dodał/a opinię: Ogrod-ksiazek

Zobacz opinie o książce Miasto głupców

Kup książkę Miasto głupców

Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę

Tylko ode mnie zależy twój los. Gdy w środku nocy usłyszysz szmer za oknami, to będę ja, i gdy w słońcu nagle pochłonie cię cień, to też będę ja. Nie uciekniesz...

Uśpione królowe
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Uśpione królowe

Sprzedałem jej sen. Cudowny, wieczny sen. Przedtem grzeszyła, teraz śpi szczęśliwa. Odkupienie poprzez cierpienie, sen przez śmierć. Sprzedawca Snów jest...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;