Miasto głupców

Tom 4 cyklu Dioniza Remańska

💭"Jeden głos nic nie znaczy, brzmi cicho jak szept. Ale tysiąc głosów to już krzyk."

Zastanawialiście się kiedyś, czy przypadkiem Wasi sąsiedzi, których spotykacie na co dzień, pozdrawiacie się, nie ukrywają czegoś przed Wam? Ja bym miała na nich oko, bo nigdy nic nie wiadomo, co mają za uszami lub pod paznokciami😈
🌿
"Miasto głupców" tytuł dość niejednoznaczny, zagadkowy, owiany tajemnicą. A dlaczego taki? To dowiecie się po przeczytaniu książki, bo nie mam zamiaru spoilerować😊 Za nim zaczęłam czytać, sama próbowałam rozkminić, dlaczego "głupców"? Teraz już wiem😁
🌿 🌿
Młode małżeństwo Witecckich dowiaduję się, że zostaną rodzicami. Od dłuższego czasu marzą o własnym domu i po długich poszukiwaniach, kupują dom w Jasieniu, który wymaga gruntownego remontu. Wszystko zaczyna się dobrze układać, dobrze dogadują się z mieszkańcami do czasu, za nim Witeccy nie dowiedzą się o klątwie i nawiedzonym ogrodzie za ich domem. Ponoć doszło tam do morderstwa, a Biała Matylda, ofiara tej zbrodni nawiedza to miejsce po dzisiejszy dzień.
Małżeństwo zaczyna zadawać niewygodne pytania, co nie podoba się sąsiadom i zaczynają ich omijać i lekceważyć. Tym samym życie młodych ludzi stało się nie do zniesienia i tym samym doprowadza do ich wyprowadzki. O pomoc proszą detektyw Dionizę Remańską. Dlaczego zachowanie mieszkańców tak momentalnie się zmieniło, czy coś ukrywają?
🌿 🌿
Nawiedzony ogród, zmowa milczenia wśród mieszkańców mająca związek z pewnymi zdarzeniami sprzed lat, to 4 tom cyklu z Dionizą Remańską. Koniecznie muszę nadrobić pozostałe części, bo ta była świetna. Od pierwszych stron mnie wciągnęła, jest to kryminał z tych, co kończysz dopiero czytać na ostatniej stronie, bo pochłonie Cię do reszty.
Świetnie pociągnięta fabuła, fenomenalna intryga i chociaż nie znajdziecie tutaj krwawych opisów, to sam klimat oddany książce, wszystko Wam to wynagrodzi. Dodam, że takiego zakończenia nie przewidziałam, coś tam się troszeczkę domyślałam, ale nie trafiłam.
🌿
Bohaterowie, chociaż mieli oryginalne imiona, to zapadli w pamięć swoją osobowością, wzbudzając wiele pozytywnych emocji. Przyjemnie się czytało dogryzanie sobie pomiędzy mężczyznami w otoczeniu Dionizy, naprawdę przesympatyczne towarzystwo.
Prosiłabym więcej takich książek🙏

Informacje dodatkowe o Miasto głupców:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-05-05
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Zobacz opinie o książce Miasto głupców

Kup książkę Miasto głupców

Cynamonowe dziewczyny
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Cynamonowe dziewczyny

Gdy tak leżała rozciągnięta w literę X, ze złotobrązowymi włosami rozsypanymi na poduszce, stanowiła kwintesencję jego pragnień. Należała do niego. Mógł...

Sam w dolinie
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Sam w dolinie

Plotka puszczona w świat jest jak pocisk, którego nie sposób powstrzymać. W budynku mieszkalnym w dolinie Kromparku znaleziono zwłoki Szymona Klisia....

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;