Michael Jordan. Życie

Roland Lazenby "Michael Jordan Życie" kolejna bardzo fajna biografia u mnie na półce, którą ciesze się że miałam okazje przeczytać.
Każdy kto urodził się w latach 80 zna go na pewno albo chociaż usłyszał jego nazwisko, był na plakatach i okładkach czasopism zawsze w koszulce z numerem 23. Człowiek z olbrzymim talentem i aspiracjami, odpowiednie osoby dbały żeby było go dużo w mediach i żeby dużo o nim mówiono ale pomimo tego całego szumu Jordan cały czas trenował i najważniejsza była dla niego koszykówka.
Bardzo fajnie poprowadzony wątek jego dorastania, trud na drodze do kariery która do łatwych nie należała, jest opisana prawda jak to się działo a nie historia oparta na tym co znamy z mediów. Ukazany jest portret psychologiczny Jordana, jego zachowanie wobec rodziny, presja wywierana przez ludzi to wszystko wpływało na niego oraz na całą ligę NBA, zdarzały się chwile w których za bardzo naciskał na kolegów z drużyny a nawet był arogancki. Przez problemy z hazardem jego rodzinne stosunki nie układały się dobrze.
Biografia jest na prawdę autentyczna ukazuje nam te złe strony takie jakie były na prawdę ale autor nie miesza ich z tymi dobrymi, jest bardzo obiektywny. Pomimo to że poza parkietem jego życie nie układało się najlepiej, na meczu był gwiazdą, każdy go podziwiał, miał talent i potrafił go dobrze wykorzystać.
Kiedyś w ogóle nie czytałam biografii i autobiografii ale powoli się do nich przekonuję, ta na pewno jest na plus i pomimo to że jest na prawdę długa to przeczytałam ją bardzo szybko.

Informacje dodatkowe o Michael Jordan. Życie:

Kup książkę Michael Jordan. Życie

Kobe Bryant. Showman
Roland Lazenby0
Okładka ksiązki - Kobe Bryant. Showman

,,Tylko jeden chłopiec na milion trafia do NBA" - zwrócił mu uwagę wychowawca. ,,Ale ja właśnie będę tym jednym z miliona" - odparł spokojnie...

Chicago Bulls. Krew na rogach. Chicago Bulls. Krew na rogach
Roland Lazenby0
Okładka ksiązki - Chicago Bulls. Krew na rogach. Chicago Bulls. Krew na rogach

Od wiecznie przynoszącego straty zespołu, który planowano nawet przenieść do innego miasta, po niepodzielnego dominatora ligi. Chicago Bulls w ciągu...