Chicago Bulls. Krew na rogach. Chicago Bulls. Krew na rogach

Od wiecznie przynoszącego straty zespołu, który planowano nawet przenieść do innego miasta, po niepodzielnego dominatora ligi. Chicago Bulls w ciągu kilku lat zaliczyło niesamowitą metamorfozę, a jej centralną postacią był Michael Jordan.

Sezon 1997/1998 przyniósł ,,Bykom" szósty tytuł mistrzowski. Naszpikowana gwiazdami ekipa, na czele z Michaelem Jordanem po raz kolejny potwierdziła swój niesamowity status. Droga po ten tytuł była jednak trudna i wyboista. Zespół jątrzyły wewnętrzne podziały, a sama ekipa znalazła się na krawędzi upadku.

Dlaczego do tego doszło?

Roland Lazenby dzięki dziesiątkom osobistych rozmów z członkami ówczesnej ekipy Chicago Bulls stara się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Czy winna była batalia o przejęcie kontroli nad drużyną? A może różnice charakteru liderów, które od drobnych rys na nieskazitelnym obrazie klubu przerodziły się w pęknięcia, doprowadzające do rozpadu? Powstała ponad dwie dekady temu książka, zaktualizowana przez autora specjalnie na potrzeby polskiego wydania daje kompleksowy obraz tego, co działo się wewnątrz grupy.

Wyruszcie w podróż w przeszłość. Raz jeszcze zatopcie się w kapitalnej grze Jordana, Scottiego Pippena i Dennissa Rodmana. Wspomnijcie lata wielkości Chicago Bulls i emocje z nimi związane. A przy okazji - sami poszukajcie odpowiedzi.

Informacje dodatkowe o Chicago Bulls. Krew na rogach. Chicago Bulls. Krew na rogach:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2020-07-29
Kategoria: Sport
Tytuł oryginału: Blood on the Horns: The Long Strange Ride of Michael Jordans Chicago Bulls

Tagi: Koszykówka bóg

Kup książkę Chicago Bulls. Krew na rogach. Chicago Bulls. Krew na rogach

Chicago Bulls. Krew na rogach. Chicago Bulls. Krew na rogach - opinie o książce

Kobe Bryant. Showman
Roland Lazenby0
Okładka ksiązki - Kobe Bryant. Showman

,,Tylko jeden chłopiec na milion trafia do NBA" - zwrócił mu uwagę wychowawca. ,,Ale ja właśnie będę tym jednym z miliona" - odparł spokojnie...

Michael Jordan. Życie
Roland Lazenby0
Okładka ksiązki - Michael Jordan. Życie

Kultowa biografia króla koszykówki, powszechnie uznawana za najlepszą książkę o Michaelu Jordanie, jaka kiedykolwiek się ukazała. Roland...