Miłość i zbrodnie w czasie wolnym

"Miłość i zbrodnie w czasie wolnym" to najnowsza książka autorstwa Dawida Kornagi.
Kuszący tytuł i wymowna okładka sugerują pełną emocji lekturę.
Autor zaprasza czytelnika na weekend do ekskluzywnego hotelu Spa, gdzie trzy przyjaciółki zamierzają spędzić miło czas.
Poznajemy Dorotę, która ma romans z żonatym kolegą z pracy.
Jagę, bokserkę, której grozi więzienie.
Anię, która przeżywa kryzys związku ze znanym tiktokerem.
Te trzy dziewczyny znają się od najmłodszych lat, a dzisiaj każda z nich jest na innym etapie życia oraz boryka się z innymi problemami.
Autor wprowadził do spokojnego hotelu wiele intrygujących postaci z których każda ma swoje problemy i tworzy pewien obraz historii.
Pod płaszczykiem pozornie niewinnego wyjazdu zostajemy wciągnięci w problemy, które wielu z nas mogą spotkać.
Historia, która mną wstrząsneła i powinna być przestrogą, to opowieść Doroty.
Na jej przykładzie autor ukazał bardzo poważny problem społeczny jakim jest przekładanie dobra dziecka nad swoim. Chodzi o priorytety matki, która zmienia konkubentów jak rękawiczki. Kiedy jej dwunastoletnia córka doświadczała z ich rąk brutalnych rzeczy to musiało odbić się na jej psychice. Jak można być tak ślepym, żeby nie widzieć tego co się dzieje.
O tym jak odbiło się to na jej dorosłym życiu doczytacie sami jeśli zdecydujecie się na książkę.
"Miłość i zbrodnie w czasie wolnym" to książka, która nie stroni od przekleństw i jest napisana bardzo prostym, wymownym językiem. Osobiście w wielu miejscach mi to przeszkadzało, ale być może w ten sposób autor chciał zaakceptować mocniejsze momenty. Sam zamysł na fabułę był bardzo ciekawy, a bohaterzy stworzeni przez autora wyraziści.
Przyglądając się im z boku myślę, że po części możemy dojrzeć w nich realne osoby i ich zachowanie które czasem jest przerysowane, a czasem bardzo wiarygodne.
Podsumowując jest to książka specyficzna, którą albo czytelnik polubi, albo odłoży po kilku stronach.

Informacje dodatkowe o Miłość i zbrodnie w czasie wolnym:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2023-09-27
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Proza literacka

Zobacz opinie o książce Miłość i zbrodnie w czasie wolnym

Kup książkę Miłość i zbrodnie w czasie wolnym

Berlinawa
Dawid Kornaga0
Okładka ksiązki - Berlinawa

Napisana  z literackim rozmachem historia dwóch kobiet - kochliwej tłumaczki Oli oraz czynnej neonazistki Uli. Zabawna, przekorna, okrutna...

Znieczulenie miejscowe
Dawid Kornaga0
Okładka ksiązki - Znieczulenie miejscowe

Dobry wampir nie jest zły. Szczególnie wampir polski, podgryzający celebrytów, samobójców albo... ZOMO. Przewrotny poczet polskich...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;