Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi

To niezwykła opowieść o poszukiwaniu celu w życiu przez miłego psa. Gdy wydaje mu się, że spełnił już swe przeznaczenie i zdycha - niespodziewanie odradza się jako szczeniak. Ta historia to coś więcej niż tylko kolejna urocza opowiastka o psie. Książka próbuje odpowiedzieć na ważne, nurtujące niejednego z nas, pytanie: w jakim celu żyjemy?

Nasz bohater, Bailey, zaskoczony po odrodzeniu się jako złotowłosy szczeniak, po tragicznie krótkim życiu jako bezpański kundel, szuka sensu swego nowego życia tym razem w kochających ramionach 8-letniego Ethana. Podczas swoich licznych przygód Bailey odkrywa z radością jak dobrze być psem. Ale życie jako ukochany przyjaciel rodziny nie jest końcem podróży psa. Odradza się ponownie jako szczeniak i wtedy zaczyna się zastanawiać - czy kiedykolwiek znajdzie cel swego życia?

Autor przedstawił tu relacja ludzkie widziane oczami zwierzęcia. Zobrazował nierozerwalną więź pomiędzy człowiekiem a najlepszym przyjacielem człowieka - psem. W mistrzowski sposób oddał myśli psa i sprawił, że zaczęłam się zastanawiać nad rolą, którą pan odgrywa w życiu swego pupila na dobre i na złe. Historia jest opowiedziana w taki sposób, że każdy, kto kiedykolwiek miał zwierzę ujrzy ich punkt widzenia.

Jest to książka, która sprawiła, że zaczęłam się zastanawiać również na sensem swego życia. To powieść o lojalności i prawdziwej miłości, która nigdy się nie kończy. Książka nauczyła mnie, że miłość nigdy nie umiera, że nasi prawdziwi przyjaciele są zawsze z nami i że każda istota na ziemi rodzi się z celem w życiu.

Zaczęłam tę książkę czytać wczoraj. Planowałam oddać się lekturze tylko przez chwilę przed snem. Skończyło się na tym, że wchłonęłam ją całą. Płakałam i śmiałam się na przemian. Emocjonalna. Poruszająca.

Bruce Cameron stworzył wspaniałą powieść o podróży duszy psa przez życie w poszukiwaniu celu i sensu. Czasami zabawna i innym razem łamiąca serce. Urocza opowieść o nadziei, miłości i bezgranicznym oddaniu. Wzruszająca. Polecam.

Informacje dodatkowe o Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2012-04-23
Dodał/a opinię: Agnieszka Chmielewska-Mulka

Zobacz opinie o książce Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi

Kup książkę Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi

O psie, który uratował święta
W. Bruce Cameron0
Okładka ksiązki - O psie, który uratował święta

Rodzinna, kojąca duszę, świąteczna powieść o tym, co może się stać, gdy ludzie otworzą swoje serca na nowe możliwości. W. Bruce Cameron, autor bestsellerowych...

O psie, który dał słowo
W. Bruce Cameron0
Okładka ksiązki - O psie, który dał słowo

Nowa książka autora najbardziej rozmerdanych opowieści! Dla fanów bestsellera ,,Był sobie pies" W. Bruce'a Camerona. Na Baileya, psa o wielu wcieleniach...