Mniam! Co w brzuchu burczy

Anna Czerwińska-Rydel autorka książki pt. ''Mniam! Co w brzuchu burczy'' zobrazowała w niej to wszystko, co każdy mały czytelnik powinien wiedzieć, co znajduje się wewnątrz jego ciała.

Spodobał, mi się sposób, przekazu zamieszczonych informacji, gdyż zrobił na mnie wyjątkowo pozytywne wrażenie ze względu na występujących w tej książce dwoje głównych bohaterów. Są nimi tworzący zgrany duet ekspertów: Profesor Mądralski i jego asystentka krowa Gryzelda. Będą oni próbowali znaleźć odpowiedzi na każde pytanie dotyczące głównego omawianego zagadnienia.

Ujmująca jest dla mnie w odbiorze forma odpowiedzenia na pytania, a w szczególności wyjaśnienie z użyciem języka zrozumiałego.

Mały czytelnik dzięki przeczytaniu tej książki zdobędzie wiedzę na temat: co to jest trawienie, co ono znaczy, od czego rozpoczyna się proces trawienia, co dzieje się w żołądku, informacje na temat jelita cienkiego, wątroby, trzustka i jej zadania, wyrostek robaczkowy, jelito grube, wyjaśnienie co to jest biegunka, zdrowe odżywianie, co jest brane pod uwagę, gdy odżywiamy się zdrowo i jakie produkty, kłopoty z brzuchem, jacy są potrzebni specjaliści, gdy zachodzi nagła potrzeba skorzystania z ich porad medycznych.

Z Profesorem Mądralskim i jego asystentką krową Gryzeldą mali czytelnicy chętnie się zaprzyjaźnią, bo oni potrafią ze sobą razem bardzo dobrze współpracować, ciekawie rozmawiać, stosować dopasowany do sytuacji medycznej humor, który im zawsze dopisuje.

Na szczególną uwagę zasługują w tej książce ilustracje uwzględniające najdrobniejszy niedostrzegalny szczegół w budowie naszego ciała, które jak zawsze stanowi dla nas medyczną tajemnicę oraz dopasowana do całości pięknie prezentująca się grafika umożliwiająca czytanie ze zrozumieniem.

Książkę tę czyta się szybko. Została ona wydana w pięknej twardej oprawie nawiązującej do tytułu.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Mniam! Co w brzuchu burczy:

Kup książkę Mniam! Co w brzuchu burczy

Niebo nad Fatimą
Anna Czerwińska-Rydel0
Okładka ksiązki - Niebo nad Fatimą

Jeżeli pragniesz dokładnie poznać historię objawienia w Fatimie, to koniecznie musisz sięgnąć po książkę zatytułowaną "Niebo nad Fatimą". To zachwycająca...

W szarym habicie i czarnym kapturze, czyli jak cystersi Pelplin budowali
Anna Czerwińska-Rydel0
Okładka ksiązki - W szarym habicie i czarnym kapturze, czyli jak cystersi Pelplin budowali

Jeżeli chcesz zawrzeć bliższą znajomość z tajemniczymi, szarymi postaciami w czarnych kapturach, poznać ich historię, dowiedzieć się czegoś więcej o ich...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska