Moje serce i inne czarne dziury

Szesnastoletnia Aysel trafia na stronę dla osób, które chcą umrzeć. Dziewczyna wchodzi tam często, bo chce ze sobą skończyć i szuka kogoś, kto jej w tym pomoże. Boi się, że w ostatnim momencie zabraknie jej odwagi.

W małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają, nie ma życia dla córki mordercy. Mimo, że od czynu, którego dopuścił się ojciec Aysel minęły już trzy lata, w szkole nadal jest obgadywana za plecami i unikana. Dziewczyna czuje się samotna, jednak w pewnym sensie sama to wybrała, nie chciała, żeby jej przyjaciele byli w to wmieszani, więc ich od siebie odtrąciła.

„ ... Po pierwsze, nie chcę tego zrobić z kimś, kto ma dzieci. Takie gówno to dla mnie zbyt ciężki kaliber. Po drugie, nie możesz mieszkać dalej niż godzinę drogi ode mnie. Wiem, że to może być trudne, bo mieszkam na zadupiu, ale na razie będę się tego trzymał. I po trzecie, musimy to zrobić 7 kwietnia. Ta data nie podlega negocjacji. …”

Brzmi, jak ogłoszenie z portalu randkowego, prawda?

Roman, który umieścił ogłoszenie, czyli Frozenrobot, jest o rok starszy od Asyel i mieszka zaledwie 15 minut drogi od bohaterki. Dziewczyna odpisuje mu na wiadomość i dochodzi do spotkania. Roman intryguje Asyel od samego początku. Co strasznego go spotkało, że planuje własną śmierć? Pomimo tego, że początkowo Roman ma wątpliwości do tego czy Asyel jest dostatecznie zdeterminowana, żeby poważyć się na taki krok, gdyż jest dziewczyną ostatecznie bohaterowie stają się sobie bliżsi, co jednak nie zmienia stosunku Romana do popełnienia samobójstwa. O, ile nastawienie Asyel się zmienia, to Roman tkwi przy swoim. Bohaterka ma przed sobą trudne zadanie. Musi przekonać Romana, w którym się zakochała, że jednak warto życ.

Jasmine Warga zaczęła pisać tę książkę po śmierci jednego z najbliższych przyjaciół. Jest to opowieść o ludziach, którzy pojawiają się w twoim życiu, kiedy najbardziej tego potrzebujesz i zostają z tobą do końca. To historia o tym, jak ważne jest otworzenie się przed innymi. Droga do wyjścia z depresji i myśli samobójczych jest bardzo długa, ale ostatecznie warto się z tym uporać. W swojej powieści „Moje serce i inne czarne dziury” autorka porusza właśnie problem borykania się z emocjami. Chce zapewnić swoich czytelników o tym, że niezależnie od tego jak bardzo są zagubieni, nigdy nie są sami. Jasmine liczy na to, że ta historia przypomni nam o osobach, które najbardziej się liczą w naszym życiu. Należy takie osoby doceniać i pamiętać, że życie jest kruche.

Polecam tę książkę każdej osobie, która zmaga się z podobnymi problemami, jak Roman i Aysel. Mam nadzieję, że ta książka pomoże im spojrzeń na świat z innej perspektywy i zwrócą się do kogoś o pomoc. Naprawdę uważam, że warto przeczytać powieść autorki. Jasmine Warga pisze przyjemnym stylem, który łatwo się czyta.

Informacje dodatkowe o Moje serce i inne czarne dziury:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2016-08-03
ISBN: 978-83-8053-135-2
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Moje serce i inne czarne dziury

Kup książkę Moje serce i inne czarne dziury

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska