Moje życie bez ciebie

Kupiłam tę książkę z banalnego powodu - część akcji dzieje się w moich rodzinnych okolicach. Zazwyczaj w tego typu książkach główne bohaterki jeżdżą na Mazury lub Podlasie. Tym razem miła odmiana;) Dodatkowo dowiedziałam się, że jest to książka o nadziei, a tej jak wiadomo, nigdy w życiu za dużo, bo przydać może się zawsze. I jeszcze jedno - piękna okładka. Oczekiwałam więc pewnej terapeutycznej treści. Rzeczywiście, głównym motywem książki, to odzyskanie nadziei oraz powrót do świata po utracie ukochanego człowieka. Fabuła dotyczy młodej wdowy, która kilka lat wcześniej wbrew woli rodziców wyszła za mąż za (szczęśliwie) zamożnego mężczyznę. Wbrew wszystkiemu małżeństwo okazuje się bardzo szczęśliwe a uczucie prawdziwe i silne. Niestety w wyniku wypadku główna bohaterka traci męża. W życie Agaty wchodzimy w momencie jej wyłączenia się z życia, głębokiej żałoby i podczas przechodzenia przez nią terapii, gdy nie dostrzega ona obok siebie nic, oprócz swojego cierpienia. Powoli i małymi krokami, dzięki ludziom pełnych ciepłych uczuć wobec niej i ich wsparcia, bohaterka wraca do życia i zaczyna dostrzegać, że ma po co żyć. Częściowo dzięki pobytowi na pięknej wsi, który pozwala jej na oderwanie się od swojej żałoby. Książka nie działa jednak terapeutycznie. Jest momentami wzruszająca, uroniłam niejedną łzę, ale chwilami robiło się naiwnie i infantylnie - i nie piszę tego w negatywnym znaczeniu: potrzebuję przecież również tego. Agata jest szczęśliwie dobrze sytuowaną wdową i może pozwolić sobie na wyłączenie się na pewien czas z życia. Książka jest ciepła, klimatyczna, rzeczywiście jest o odzyskaniu nadziei i o tym jak życie potrafi zaskakiwać. Tutaj autorka trochę przesadziła, bo zrobiła się troszkę "Moda na sukces", ale było to, jak się domyślam, celowe. Mogę szczerze polecić tę optymistyczną książkę.

Informacje dodatkowe o Moje życie bez ciebie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2015-11-30
ISBN: 978-83-7900-452-2
Dodał/a opinię: mircia

Zobacz opinie o książce Moje życie bez ciebie

Kup książkę Moje życie bez ciebie