Mszczuj

Mszczuj" to już siódmy tom cyklu Kwiat Paproci i ja mam nadzieję, że nie ostatni bo chce więcej przygód szprychy z Bielin. Książka skupia się na przygodach Jagi. Trwają przygotowania do Szczodrych Godów. Jaga oczywiście jest zbyt zajęta problemami ze Swarnym Bogiem by zająć się własnym mężem czyli tytułowym Mszczujem.
~
Mężczyzna jest coraz bardziej zdenerwowany i sfrustrowany zachowaniem swojej żony. Ale jak to w Bielinach we wsi pełnej magii bywa pojawiają się demony i upiry. Bieliny są skute lodem i przychodzi zima stulecia. A wszystko spowodowane jest Dziadem Mrozem, który poszukuje Staruchy Zimy.
~
Oczywiście nasza żywiołowa i ciekawska Jaga zrobi wszystko aby rozwiać tajemnice. Ciekawość bierze górę i kobieta mimo wszystko naraża swoje życie jak i Mszczuja aby tylko dowiedzieć się kto kryje się za tajemnicza Zimą. Czy kobiecie uda się rozwiać zagadkę? Czy Jaga będzie żałować swoich decyzji? Czy cała ta historia skoczy się happy-endem?
~
Uwielbiam tą serię i jak tylko dowiedziałam się, że będzie kolejny tom to po prostu nie mogłam się doczekać. Autorka tak świetnie opisuje słowiańskie zwyczaje i bóstwa, że czuje się jakbym sama brała w tych akcjach udział. Książkę pochłonęłam w weekend jak każdy poprzedni tom tej serii.
~
Jaga to jest bohaterka którą się albo kocha albo po prostu nienawidzi. Kobieta jest przebojowa i chłonna przygód. Ja ją uwielbiam. Kobieta jest odwazna i żywiołowa co powoduje że wszystko się szybko toczy i zanim coś przemyśli to już działa. Dlatego bardzo lubię jej przygody.
~
Brakuje mi tu troszkę Mszczuja, ponieważ wszystko toczy się wokół Jagi. A ja chciałabym poznać jednak troszkę bardziej mężczyznę bo do tej pory dla mnie jest takim ciapowatym małym chłopcem, który nie radzi sobie w dorosłym życiu.
~
Książkę oczywiście polecam jak i całą serię Kwiatu Paproci. Kocham to uniwersum i mam nadzieję, że autorka nie zostawi swoich czytelników w tak urwanej historii bo ja osobiście chce więcej przygód bohaterów. Bóstwa i upiry też mi się podobaja chociaż czasem przyprawiają o dreszcze. Reasumując ta książka to cudo. Cudowny świat magii, wierzeń, guseł, słowiańskie bóstwa. Książka przenosi czytelnika w świat słowiańskiej mitologii. Czytając chce się więcej i nie można się po prostu oderwać od lektury.

Informacje dodatkowe o Mszczuj:

Kup książkę Mszczuj

Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka wiedzieć powinna
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Gratka dla fanek cyku Kwiat paproci!  Oto niespodzianka dla fanek cyklu Kwiat paproci, sekretnik dla każdej szeptuchy, a w nim: zabawne psychotesty...

Gwiezdny wojownik.Tom 1. Działko, szlafrok i księżniczka
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Gwiezdny wojownik.Tom 1. Działko, szlafrok i  księżniczka

Pełna absurdu kosmiczna opowieść w stylu Autostopem przez galaktykę. Załoga zebrana z łapanki wyrusza rozklekotanym złomem, by uratować Ziemię przed nadlatującą...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;