Muza Koszmarów

Tom 2 cyklu Strange The Dreamer

Ksiazka, która pod piękną okładką skrywa równie piekną historię z morałem wartym uwagii.
Książka zawiera w sobie dwie historię. Jedna jest to historia Lazlo i Sarai oraz mieszkańców Szlochu i boskich podmiotów. Druga to historia dwóch sióstr, które oczekują przybycia niebieskich bogów, aby odmienili ich los.
Czytajac tą historię czułam sie jakbym żyła obok tych bohaterów, poznajac ich marzenia i sekrety.

Akcja nie daje się czytelnikowi nudzić i zaskakuje na każdym kroku.

Polecam przeczytać tą i poprzednią część, bo warto poznać tę historię. A ja mma cichą nadzieje, że autorka stowrzy dalszą część tej historii.

Książkę można odebrać za punkty na portalu czytampierwszy.pl

Informacje dodatkowe o Muza Koszmarów:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-02-27
Tytuł oryginału: The Muse of Nightmares
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Dodał/a opinię: Kinga Czyrwik

Tagi: Fantasy epickie

Zobacz opinie o książce Muza Koszmarów

Kup książkę Muza Koszmarów

"Lazlo poprzysiągł całymi sercami wojnę temu mrocznemu dziecku, lecz nie był wojownikiem i nie potrafił pielęgnować nienawiści. Gdy patrzył, jak odchodzi, drobna i samotna, naszła go pewna refleksja. Może była zdziczała, zepsuta, może i nie miała szans na zbawienie i nie dało się już jej naprawić, lecz jeśli chcieli ocalić i Sarai, i Szloch... po pierwsze musieli uratować ją."

"Lazlo był jego przyjacielem. Lazlo był boskim pomiotem.

Jedno zaprzeczało drugiemu, bo nikt nie mógł się przyjaźnić z pomiotem. A Lazlo był pomiotem. Zaprzeczanie nie miało sensu. Czyli nie mógł być przyjacielem Ruzy. Wydawało się, że to proste rozumowanie, lecz umysł chłopaka nie potrafił się z nim pogodzić. Zupełnie jakby wyrysowano dwie kolumny i wypisano przy nich imię Lazla, a Ruza musiał jedną z nich zetrzeć."

Dni krwi i światła gwiazd
Laini Taylor0
Okładka ksiązki - Dni krwi i światła gwiazd

Dawno, dawno temu anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze. Bo ośmielili się marzyć o świecie bez wojny i rozlewu krwi. Ale...

Sny bogów i potworów tom 3 część 2
Laini Taylor0
Okładka ksiązki - Sny bogów i potworów tom 3 część 2

Część 2 tomu 3 trylogii Córka dymu i kości wydanej w 32 krajach i filmowanej przez Universal Pictures. Najlepsza książka młodzieżowa Amazonu w kwietniu...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;