Nasze idealne małżeństwo

"Nasze idealne małżeństwo" Loreth Anne White to interesujący thriller psychologiczny ukazujący mroczną i niebezpieczną stronę człowieka, osadzony w dusznym klimacie Australii.

W tej książce poznajemy historię Ellie, która pomimo bogactwa nigdy nie miała szczęśliwego życia. Przeżyła wielką rodzinna tragedię, niedługo potem rozwód, zmagała się z depresją i uzależniła od leków. Kiedy na jej drodze pojawia się Martin wszystko wskazuje na to, że w końcu znalazła odpowiedniego dla siebie partnera. Ellie i Martin szaleńczo się w sobie zakochują. Już jako nowożeńcy przeprowadzają się do Australii, inwestują w nowatorski projekt budowlany i snują plany na przyszłość. Jednak sielanka nie trwa zbyt długo bowiem mąż Ellie zostaje brutalnie zamordowany. Kiedy policja znajduje zwłoki mężczyzny wszystkie tropy prowadzą do Ellie. Czy ona jest winna? Jakie sekrety miała ta para?

Książka zaczyna się mocno ... Już pierwszy rozdział to scena z procesu w sprawie morderstwa Martina. Już na wstępie dowiadujemy się, że kobieta została oskarżona i czekamy na to, aby poznać jej wersję wydarzeń. Autorka stopniowo odkrywa karty dzieląc fabułę na wydarzenia, które miały miejsce przed procesem oraz to, co dzieje się obecnie na sali sądowej. Podobał mi się ten zabieg, gdyż ostatecznie otrzymujemy wgląd na całą sprawę bez zbędnych niedomówień. Zaś swego rodzaju dopełnienie historii stanowi pojawienie się postaci Lozzy - miejscowej policjantki, która zostaje uwikłana w znajomość z Ellie.

W "Naszym idealnym małżeństwie" został bardzo dobrze ukazany charakter burzliwego związku. Autorka skupiła się również na dokładnym przedstawieniu problemów głównej bohaterki. Mamy okazję poznać jej trudną przeszłość, niejako doświadczyć stresujących, niepewnych i dramatycznych momentów. Realność niektórych scen, niepokój to coś, co można wyczuć między stronami.

Historia do samego końca wypełniona jest tajemnicą. A kiedy już tam dotarłam, otrzymałam zakończenie, którego ani trochę się nie spodziewałam. Uważam, że jest to naprawdę dobrze napisany thriller. Książka wpisuje się doskonale w modny w ostatnim czasie nurt domestic noir.

Polecam!

Informacje dodatkowe o Nasze idealne małżeństwo:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-06-30
ISBN: 9788327719188
Tytuł oryginału: In The Deep
Dodał/a opinię: pannamelancholia

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat

Zobacz opinie o książce Nasze idealne małżeństwo

Kup książkę Nasze idealne małżeństwo

Miasteczko Twin Falls
Loreth Anne White0
Okładka ksiązki - Miasteczko Twin Falls

Bądź czujny. W każdym z nas czai się bestia W spokojnym i sennym miasteczku brutalnie pobito i utopiono nastolatkę. Potworna zbrodnia zmieniła wszystko...

Sekret pacjentki
Loreth Anne White0
Okładka ksiązki - Sekret pacjentki

Są sekrety, dla których warto żyć, i takie, za które trzeba zabić Lily Bradley ma idealne życie. Wspaniały mąż, dom nad morzem, własny gabinet psychologiczny...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;