Nie słyszę cię, kochanie

Magda Milska budzi się pewnego dnia zupełnie głucha. Na domiar złego nie pamięta nic z poprzedniego wieczora, a jej mąż zniknął. Wizyta policji i tajemnicza informacja od sąsiadki rodzą kolejne pytania. Czy podejrzenia sąsiadki co do przeszłości Mikołaja okażą się prawdziwe? Kim tak naprawdę jest jej mąż? I gdzie on się podziewa?

Twórczość autorki śledzę odkąd przeczytałam pierwszy tom cyklu W siedlisku, czyli właśnie mijają dwa lata. Każdą kolejną książką tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że mogę sięgać po jej książki w ciemno. Dlatego propozycja zrecenzowania dzisiejszej premiery "Nie słyszę cię, kochanie" była dla mnie ogromnym wyróżnieniem, za co serdecznie dziękuję.

Znakiem rozpoznawczym Małgosi jest fenomenalny i wyjątkowy styl, język, fantastyczny sarkastyczny humor i nietuzinkowi bohaterowie. Autorka pokazuje nam swoje nowe, inne kryminalne oblicze.

Pomysł na przypadłość głównej bohaterki - rewelacyjny. Dodaje to dramaturgii całej sytuacji i sprawia, że fabuła jest nietuzinkowa. Wartka akcja i świetnie skonstruowana intryga sprawiają, że ta historia wciąga. Kolejno ujawniane tajemnice intrygują. Przeplatanie obecnych wydarzeń z przeszłością wzbogaca fabułę i pozwala czytelnikowi na głębsze poznanie bohaterów i nawiązanie z nimi bliższej więzi. Pomimo że nie jest to komedia kryminalna autorce udało się tu przemycić odrobinę humoru. Myślę, że relacja między Magdą, a jej byłym mężem Arturem zasługuję na uwagę. Bohaterowie pomimo rozwodu pozostają w przyjaznych relacjach i kobieta w tej trudnej sytuacji może liczyć na jego pomoc. Fajny obrazek.

Małgorzata Starosta tym tytułem potwierdza, że jest wszechstronnie uzdolniona i sprawdza się nie tylko jako autorka komedii kryminalnych, powieści obyczajowych, ale idealnie radzi sobie też z kryminałem psychologicznym.

Książkę możecie przesłuchać na Legimi. Czyta @rysiorysio

Informacje dodatkowe o Nie słyszę cię, kochanie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-03-28
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Zobacz opinie o książce Nie słyszę cię, kochanie

Kup książkę Nie słyszę cię, kochanie

Godzina czarów
Małgorzata Starosta0
Okładka ksiązki - Godzina czarów

Kiedy jedenastoletnia Nina, marząca o wielkich przygodach wielbicielka książek, przeprowadza się wraz z rodziną do odziedziczonego po ciotce Hebanowego...

Komu zginął trup?
Małgorzata Starosta0
Okładka ksiązki - Komu zginął trup?

Zwłoki można zgubić, ale można je również znaleźć Patolog sądowy Jeremi Organek oraz jego przyjaciółka, historyczka Linda Miller, ku rozpaczy tego pierwszego...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;