Niebo i Ziemia

Nory Roberts to autorka ponad dwustu powieści, często zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów New York Timesa. To właśnie od jej powieści zaczęła się moja przygoda czytelnicza, to w latach mojej młodości,  w jej wspaniałych historiach zaczytywałam się całymi nocami. Tak i dziś od czasu do czasu lubię sięgnąć po jej książki, bo w nich jest ta magia, która przyciąga, uspakaja, motywuje i sprawia, że czuje się zrelaksowana.

„Niebo i ziemia” to druga część cyklu Wyspa Trzech Sióstr, to historia trzech różnych, normalnych współczesnych kobiet, które połączyła moc, odziedziczoną po legendarnych czarownicach, siostrach o imionach Ziemia, Powietrze i Ogień.

Ripley Todd, zastępczyni szeryfa, wiedzie spokojne i poukładane życie. Jednak jest coś, co nie daje jej spokoju, co ją przeraża, coś, do czego nie chce się przyznać. Kobieta odziedziczyła po swoich przodka niezwykłą moc, chociaż bardzo stara się ją ukryć, to ona cały czas wracają. Pewnego razu na wyspę przybywa Mac Allister Brook, naukowiec, który chce sprawdzić pogłoski o czarodziejskiej mocy kobiet. Ripley odnosi się do niego z wrogością, ale to właśnie ona rzuca na Allistera najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło.

Pisarka ma wyjątkowy dar do dzielenia swoich historii na teraźniejsze i te, które działy się kilkadziesiąt lat wcześniej. Potrafi płynnie przechodzić pomiędzy wątkami, tworząc nieprawdopodobnie enigmatyczny świat czarów, który wprowadza nastrój baśniowej magii, a wątek miłosny zgrabnie, wręcz naturalnie jest wpleciony w fabułę.

"Niebo i ziemia" to mistrzowsko skonstruowana historia, która niezauważalnie porwie nas w wir magii, zabierze nas do świata pełnego tajemnic i zagadek. To książka, która łączy w sobie elementy romansu, fantasy i lekkiego kryminału, tworząc magiczną opowieść o miłości, sile i walce z przeciwnościami losu. Zachęcam do przeczytania niezwykłej historii, o mocy, jaka drzemie w każdej kobiecie.
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o Niebo i Ziemia:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2001 (data przybliżona)
ISBN: 837245888X
Dodał/a opinię: elarusiecka

Zobacz opinie o książce Niebo i Ziemia

Kup książkę Niebo i Ziemia

Koniec rzeki, Willa, Z mroku przeszłości
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Koniec rzeki, Willa, Z mroku przeszłości

Potwór wrócił. Cuchnął krwią. I budził grozę. Nie miała wyjścia. Musiala puścić się biegiem, tyle że tym razem biegła w jego stronę. Wiedziała że jest...

Daniel
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Daniel

Znamienity ród MacGregorów wywodzi się ze Szkocji, a obecnie jego przedstawiciele mieszkają w Bostonie. Seniorem klanu jest Daniel Duncan MacGregor, który...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;