Niebo nad jej głową

Tom 5 cyklu Jedyne takie miejsce

Muszę przyznać, że sięgając po książkę "Niebo nad jej głową" zupełnie nie miałam pojęcia, że jest to kolejna część serii. Niestety nie znam tej trylogii więc nic nie wiem o poprzednich bohaterach. Potraktowałam tę książkę jako odrębną historię, bo w sumie, co miałam zrobić.
W książce "Niebo nad jego głową" głównymi bohaterami są Blanka i Adrian. Ona właśnie skończyła 18 lat. Wychowywała się w domu dziecka więc musiała nauczyć się walczyć z przeciwnościami losu. Blanka rozpoczyna nowe życie w Sopocie. Podejmuje pracę jako kelnerka w klubie. Poznaje tam barmana Adriana, który wyrwał się z małego miasta i ułożył sobie życie po swojemu. Adrian ma za sobą trudną i bolesną przeszłość.
Od samego początku zaczyna między nimi iskrzyć. Tylko, co zrobią pod groźbą utraty pracy?
Czy mają szansę zbudować zdrową relację po tym, co ich spotkało w przeszłości?

Przekonacie się sami czytając tę książkę.

Bardzo spodobała mi się ta historia. Autorka ma fajny i lekki styl oraz potrafi budować napięcie. Wymyśliła ciekawą historię o młodych pokiereszowanych przez życie młodych osobach, które dojrzewając muszą zmierzyć się z różnymi problemami. Świetnie wykreowani bohaterowie, bardzo realni. Czytając ma się wrażenie, że to takie osoby, które są gdzieś wśród nas, a nie tylko na kartkach powieści.
Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów. Uwielbiam czytać takie życiowe historie. Książkę przeczytałam szybko z wielkim zainteresowaniem. Nie mogłam od niej oderwać się ani przez moment. Autorka świetnie opisała Sopot. Podczas czytania czułam się jakbym spacerowała po Sopocie i nad morzem.
Dostałam mnóstwo emocji.
Teraz wiem, że muszę nadrobić zaległości z tą serią.
Jeśli lubicie czytać książki z historiami z życia wziętymi i bohaterami, którzy mimo młodego wieku próbują ułożyć sobie życie i pomimo traum życiowych utrzymują się na powierzchni to będzie dla Was idealna lektura.
Długo nie zapomnę o tej książce i już nie mogę doczekać się kiedy będę nadrabiała tę serię.
Rewelacja!

Polecam!

Informacje dodatkowe o Niebo nad jej głową :

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2022-05-18
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Zobacz opinie o książce Niebo nad jej głową

Kup książkę Niebo nad jej głową

Ocalało tylko serce
Klaudia Bianek0
Okładka ksiązki - Ocalało tylko serce

Autorka „Jedynego takiego miejsca”, uwielbiana przez czytelników, Klaudia Bianek, powraca z historią, która rozgrzeje Twoje serce...

Zawsze i na zawsze
Klaudia Bianek0
Okładka ksiązki - Zawsze i na zawsze

Związek z Filipem pozwolił Elizie na nowo uwierzyć, że jest jeszcze zdolna kogoś kochać. Teraz jej świat rozsypał się ponownie, a kobieta nie ma już siły...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska