Niedokończona Rewolucja Wałęsa-zdrajca czy bohater?

Lech Wałęsa jaki jest, każdy widzi i słyszy.

To pytanie od lat zadają sobie historycy, dziennikarze. Zastrzegam, iż tytuł wprowadza w błąd. Publicysta nie udziela odpowiedzi na postawione pytanie.

Większość z nas zgodna jest co do cech osobowości byłego prezydenta. Dostarcza nam nieustannych dowodów, pozwalających wątpić niekiedy w jego zdrowy rozsądek. Lecz ja nie zaliczam się do osób, które jednoznacznie potępiają albo przesadnie wywyższają Lecha Wałęsę.
Ludzie z jego otoczenia wiedzieli, że został zwerbowany do współpracy z SB.

Książka składa się z 21  rozmów z osobami, które miały przyjemność (bądź nieprzyjemność) zetknąć się z legendą ,,Solidarności". Liczba ta  jest też nawiązaniem do  sumy postulatów w Sierpniu 1980 roku.

Andrzej Stankiewicz portretuje przejmowanie władzy przez komunistów, wprowadzenie stanu wojennego, kres ich rządów.

Dysputy zostały przeprowadzone w różnym czasie. Stanowią rozważania nie tylko o nobliście, ale i o słusznie minionych czasach. Swoje tyrady wygłaszają generałowie: Jaruzelski, Kiszczak. Polemizują członkowie dawnej opozycji: Lis, Staniszkis, Merkel, Walentynowicz.

Wałęsa. Zdrajca czy bohater? zawiera także wywiady z takimi historykami jak: Jerzy Eisler, Piotr Gontarczyk.
Autor nikogo nie ocenia, pokazuje kluczowe kwestie z różnych stron.

Warto zapoznać się z tą pracą.

Informacje dodatkowe o Niedokończona Rewolucja Wałęsa-zdrajca czy bohater?:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-04-20
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-65411-03-7
Dodał/a opinię: LadyMakbet33

Zobacz opinie o książce Niedokończona Rewolucja Wałęsa-zdrajca czy bohater?

Kup książkę Niedokończona Rewolucja Wałęsa-zdrajca czy bohater?