Niemka

Jest to historia żydowskich uchodźców, ich tragedia oraz nadzieje na życie bez upokorzeń. Uświadamia nam, że ludzie uciekają z własnego kraju, gdyż tam się nie da żyć. To nie tylko bezimienni ludzie, czasami to całe rodziny, kochający się ludzie z nadzieją na lepsze. "Niemka" to wspaniała opowieść o prawdziwej przyjaźni, miłości oraz wolności i sprawiedliwości... Jest to powieść, którą czyta się z ogromną przyjemnością. Książka napisana w przyjemnym stylu, dzięki czemu czyta się ją szybko. Pochłaniałam kolejne strony w oczekiwaniu na dobre i złe wieści o rodzinach bohaterów, niejeden raz się wzruszyłam. Nie ma tu uproszczeń i koloryzacji. Czyta się prawie sama. Postacie są świetnie wykreowane, z pewnością do niejednego czytelnika przemówią, bo nie są to płaskie, papierowe twory, a ludzie z krwi i kości, u których czasem emocje wezmą górę nad rozsądkiem i które, w trosce o najbliższych, będą robiły naprawdę szalone rzeczy. Jest to książka GODNA POLECENIA. Bawi, wzrusza i na długo zapada w pamięć. Ja zanurzyłam się w nią z wielką przyjemnością i bardzo ciężko było mi się rozstać z bohaterami. Wartka akcja, pełna różnych zwrotów, oraz tematyka łącząca wątki wojenne i miłosne, przemoc i poświęcenie. Cudowna!! Na końcu książki mamy przedstawioną listę pasażerów, szokująco długą listę oraz zdjęcia przedstawiające szczęśliwe twarze ludzi wierzących w lepsze jutro. Płynęli ku wyzwoleniu, ku marzeniom... Autor napisał tę książkę jako HOŁD dla tych, którzy zginęli.

Informacje dodatkowe o Niemka:

Wydawnictwo: Czarna Owca