Nigdy nie pozwól mi odejść

Tom 2 cyklu Efekt Motyla

Uczuć nie da się zlikwidować z dnia na dzień, do tego potrzebny jest czas. Jednakże żeby cokolwiek osiągnąć musimy być świadomi tego, jak sprawa wygląda naprawdę, a nie udawać, że nic się nie dzieje. Innym wyjściem z tej sytuacji jest szansa na związek z daną osobą, do której coś czujemy, ale tylko wtedy, gdy nie przyniesie to nam żadnych dodatkowych cierpień.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Elenę, która nadal nie może zapomnieć swej przeszłości i na zajęciach terapeutycznych zostaje uświadomiona, że kocha Liama. Dziewczyna postanawia zakończyć znajomość z Liamem, by dalej. żyć W międzyczasie nową restaurację w pobliżu uczelni Eleny otwiera Marco jej dawny znajmy, który coś do niej czuje. Elena dowiaduje się o wypadku Liama sprzed miesiąca, jego śpiączce i postanawia go odwiedzić w szpitalu. Kobieta będąc u mężczyzny napotyka się na jego byłą z synem. Liam odzyskuje przytomność, ale nie pamięta swego życia z kilku ostatnich lat. Jak dowie się prawdy o sobie Liam? Jakie kroki podejmie, by zbliżyć się do Eleny? Czego pragnie bohaterka i jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Nigdy nie pozwól mi odejść” autorstwa Patrycji Zdanowskiej.

Odczucia

Autorka wpadła na doskonały pomysł z wypadkiem i częściową amnezją Liama, bo dzięki temu kontynuacja serii zaczyna się ciekawym i wciągającym wątkiem. Takie podejście do akcji w książce jest bardzo dobre, gdyż nie musimy długo czekać na moment kulminacyjny przez który czytelnik zapomina o płynącym czasie tylko leci rozdział za rozdziałem. Ten tom, jak i poprzedni jest z gatunku romans klasyczny, co obecnie jest rzadko spotykane na naszym rynku, a warto czytać pozycje skupiające się na wnętrzu człowieka, a nie tylko te dotyczące sfery erotycznej lub mieszanej. Nieprzewidywalność i zwroty w akcji są dodatkowym atutem zachęcającym do dalszej lektury.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko i z dużym zaciekawieniem, dzięki pojawiającym się u mnie emocjom wywołanym różnorakimi przeżyciami bohaterów. Serię najlepiej czytać po kolei, gdyż drugi tom jest kontynuacją losów Eleny i Liama. Osobiście ciekaw jestem, co się wydarzy w kolejnym zapowiadanym tomie. Błyszcząca okładka przedstawiająca umięśnionego mężczyznę zapewne przyciągnie wzrok niejednej fanki gatunku. Gorąco polecam pozycję czytelnikom romansów, jeśli poszukują wartościowych książek skupiających się na życiowych problemach przedstawionych w interesującej historii dwojga ludzi pochodzących z różnych warstw społecznych.

Za współpracę dziękuję autorce Patrycji Zdanowskiej.

Informacje dodatkowe o Nigdy nie pozwól mi odejść:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2022-09-29
Dodał/a opinię: GrzechuCzyta

Tagi: Patrycja Zdanowska Efekt Motyla romans klasyczny romans miłość uczucia ridero nigdy nie pozwól mi odejść

Zobacz opinie o książce Nigdy nie pozwól mi odejść

Kup książkę Nigdy nie pozwól mi odejść

Cienie miłości tom 2
Patrycja Zdanowska0
Okładka ksiązki - Cienie miłości tom 2

Życie Klary Lewis, nie przypomina bajki. Zmieniając je, próbuję odnaleźć się w trudnej teraźniejszości z jaką przychodzi jej się zmierzyć...

Zabierz tę miłość
Patrycja Zdanowska0
Okładka ksiązki - Zabierz tę miłość

Niesamowita powieść, która wywołuje uśmiech, wzruszenie oraz chęć odkrycia przez czytelnika mrocznych sekretów bohatera. Życie Liama, można podzielić...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;