Nigdziebądź

Moja pierwsze spotkanie z twórczością Neila Gaimana bardzo udane. Zewsząd atakowały mnie pozytywne recenzje jego książek, więc wkońcu sama postanowiłam się przekonać.
Historia jest genialna! Opisana w barwny, obrazowy sposób pozwała czytelnikowi przenieść się w tajemnicze uliczki Londynu Pod. Tak, mamy tu dwa alternatywne światy. Londyn Nad (zwykły, szary Londyn) i właśnie Londyn Pod, magiczne miasto, w którym mieszkają dziwne stworzenia, a przejście przez most może zabić. Powieść przesycona jest aurą tajemniczości, a nagłe zwroty akcji nie pozwalają czytelnikowi na oddech.
Nietuzinkowe są także postacie. Richard jest urocznym fajtłapą, Drzwi to zagubiona, młoda kobieta, która szuka prawdy, jednakże dla mnie najlepszymi postaciami pod względem kreacji są pan Croup i pan Vandemar. Świetny duet przerażających, czarnych charakterów. To oni zdecydowanie wygrali tę książkę, ich zabójczy humor bawił mnie do łez.
Autor w swojej powieści przekazuje ważne wartości. Pokazuje brudny świat, gdzie inni ludzi odwracają głowy widząc biedę i krzywdę innych. Ukazuje, że każdy, naprawdę każdy, gdy czegoś obsesyjnie pragnie, może stać się zły.
Nigdziebądź to wspaniałe urban fantasy  opowiadające o przyjaźni i poświęceniu. Jeśli lubicie książki takie książki to zdecydowanie polecam.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://zaczytanyszubik.blogspot.com/?m=1

Kup książkę Nigdziebądź

Wilki w ścianach
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Wilki w ścianach

Lucy jest pewna, że w ścianach domu żyją wilki - a, jak wszyscy wiedzą, jeśli wilki wyjdą ze ścian, to już koniec. Oczywiście rodzina jej nie wierzy. I...

M jak magia
Neil Gaiman 0
Okładka ksiązki - M jak magia

Neil Gaiman tak mówi o swojej nowej książce: W zebranych tu opowiadaniach spotkacie twardego detektywa ze świata dziecięcych bajek i grupę ludzi, którzy...