Notebook

Z twórczością Pana Tomasza Lipko miałam możliwość zapoznać się nieco wcześniej, dzięki przeczytanej książce pt. '' Login'', która przyczyniła się do tego, abym mogła przeczytać wydany w 2015 roku pierwszy autorski debiutancki sensacyjny kryminał
pt. '' Notebook'' przez Wydawnictwo Literackie.

Prokurator Radosław Bolesta jest bardzo czujnym zawodowym obserwatorem wypadku, w którym to właściwie relacjonuje nam swoje pierwsze odczucia z przebiegu tego, co zobaczył w miejscu wypadku samochodowego, który to nagle się wydarzył.

Kluczową zagadką jest tutaj notebook, który był głównym narzędziem pracy Dagmary Frost, która życie utraciła w tymże wypadku w drodze do pracy wraz z kierowcą samochodu.

Podoba mi się to, że autor potrafi, opisać zrozumiałym i prostym językiem, jak wygląda z bliska prawdziwe oblicza pracy prokuratorskiej, blaski i cienie, jakże tego niełatwego na pierwszy rzut oka z pozoru zawodu.

Prokurator Bolesta to jest takim aniołem, ale z czasem w prowadzonym przez siebie samego dialogu ma wątpliwości czy dobrze postępuje w sprawie, podejmując się wyzwania i dodaje mu to nieco emocji w jego dokładnym poznaniu jego wad i zalet.

Wątkiem, który przykuł, moją szczególną uwagę jest przyjaźń z księdzem i policjantem.

Dobry grunt to wspieranie się w trudnych chwilach i liczyć na wiernych przyjaciół, by móc mieć siłę do dalszych działań i nie poddawać się, kiedy zabraknie pomysłów na życie zawodowe, które bywa momentami utrudniane.

Nie zabraknie w trakcie czytania dobrze skonstruowanego poczucia humoru dobranego do bohaterów, ale również tych momentów, które są niepewne, by móc być zawsze w gotowości do rozwiązania wielu spraw dających wiele do myślenia.

Elementami dodatkowymi, które zostały, zastosowane przez autora w tym debiutanckim sensacyjnym kryminale są wprowadzone nowe informatyczne technologie mogące ułatwić zrozumienie przekazu przez odpowiednie miejsca ich umiejscowienia, fotografie oraz trafnie dobrana w tekście czcionka umożliwiająca jej przeczytanie.

Lubię czytać tego rodzaju napisane kryminały, gdyż mogłam być świadkiem niezwykłych sytuacji z życia kryminalnego i z należytą uwagą obserwować je.

Wydawnictwu Literackiemu dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pana Tomasza Lipko pt. '' Notebook''.

Polecam przeczytać ten kryminał.

Informacje dodatkowe o Notebook:

Kup książkę Notebook

Login
Tomasz Lipko0
Okładka ksiązki - Login

Login sprawi, że już po kilkunastu stronach wyjmiecie karty SIM ze swoich smartfonów... Nowy cyberthriller Tomasza Lipko, autora głośnej powieści...

Cisza
Tomasz Lipko0
Okładka ksiązki - Cisza

Wyobraź sobie świat bez internetu Kiedy tracimy internetowy zasięg na dłużej niż 60 sekund, budzi się w nas złość. Nie wyobrażamy sobie, co by się stało...