O dwóch psach i jednym kocie

Zastanawialiście się kiedyś, o czym myślą nasi pupile?

Jeśli tak, to koniecznie musicie przeczytać książkę “O dwóch psach i jednym kocie”, w której bohaterowie to Alex — biały golden retriever; Puszek — żywiołowy pekińczyk i Rita — czarna kocica.

Alex jest przesympatyczną postacią, z której perspektywy opowiedziana jest cała ta urocza historia. Codzienne pieskie życie, jest pełne przygód i humoru, który wręcz wylewa się z kartek tej książeczki. Choć z pozoru trójka niezwykłych przyjaciół nie stroni od konfliktów i przekomarzań, tak naprawdę żadne z nich nie wyobraża sobie życia bez siebie.

Moje serce stanowczo skradła Rita, która swoim oryginalnym usposobieniem, idealnie oddaje kocią osobowość. Kocica bardzo ochoczo wyraża swoje niezadowolenie względem przedziwnych w jej mniemaniu pomysłów swoich psich kompanów.

Każdy z bohaterów jest indywidualnością, pełną osobliwych cech.

Na uwagę zasługuje to, że autorka zdecydowała się oprócz tekstu uświetnić książeczkę elementami komiksu. Każda strona opatrzona jest grafiką przedstawiającą bohaterów i dymkami komiksowymi, w których znajdują się ich wypowiedzi. Stanowi to nie tylko nietuzinkowy element dekoracyjny, ponieważ wygląda to po prostu atrakcyjnie i ciekawie dla odbiorcy; ale również czytelnik ma jeszcze większe poczucie, że zwierzątko rzeczywiście “mówi” ;).

Urzekło mnie lekkie, bardzo przyjemne w odbiorze pióro autorki. Tekst jest pełen frazeologizmów, które dopasowane są idealnie do przedstawionych wydarzeń w tekście.

Efektem tego jest nie tylko ubarwienie fabuły i nadanie mu ciekawego, bardzo humorystycznego charakteru, ale stanowi także pewien walor edukacyjny, bowiem zmusza młodego odbiorcę do dociekania, jeśli danego frazeologizmu nie zna, bądź utrwalenia i zrozumienia jego sensu.

Oczywiście, cała fabuła nie tylko bawi, ale także uczy. Trudno nie zauważyć, że książeczka jest opatrzona kilkoma ważnymi stwierdzeniami, choćby pouczającymi o tym, że nie należy stosować przemocy wobec zwierząt. Co więcej, pozycja na pewno rozwija empatię, kształtuje prawidłową postawę względem pupili, choćby przez to, że nadanie ludzkich cech i zachowań zwierzętom sprawia, że stają się oni bardziej bliscy dziecku.

“O dwóch psach i jednym kocie” jest świetną propozycją do ćwiczenia samodzielnej nauki czytania, ponieważ zastosowana w książeczce czcionka ma idealną wielkość do szlifowania tej umiejętności.

Dzieci będą zachwycone śmiesznymi grafikami, które mimo tego, że są czarnobiałe, tak zachwycają szczegółowością.

Warto sięgnąć po tę pozycję i dać się zaprosić do świata trójki uroczych przyjaciół, których perypetie nie tylko poprawiają nastrój, ale także zmuszają do przemyśleń. Książeczką zachwyceni będą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi. Polecam!

Informacje dodatkowe o O dwóch psach i jednym kocie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-09-09
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: O dwóch psach i jednym kocie
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: kurazpazurem_czy

Zobacz opinie o książce O dwóch psach i jednym kocie

Kup książkę O dwóch psach i jednym kocie

Pułapka pożądania
Karina Krawczyk0
Okładka ksiązki - Pułapka pożądania

Czy można osiągnąć wszystko? Pewnego dnia wzięty psycholog Igor Jaskierski otrzymuje informację o niezwykle groźnym włamaniu do systemu bankowego. Sytuacja...

Nazywam się Milion
Karina Krawczyk0
Okładka ksiązki - Nazywam się Milion

W świecie, gdzie dane jest ci wszystko za jednym kliknięciem, gdzie cała wiedza podana jest na tacy… tracisz tożsamość i pamięć. Wszystko, co potrafisz...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;